تمایل یک چهارم کارمندان به ادامه دورکاری پس از همه‌گیری کرونا

همه‌گیری بیماری کرون هنوز به پایان نرسیده و تغییرات طولانی اجتماعی ناشی از انتشار گسترده این ویروس و دوران پرتلاطم مربوط به آن تا مدت نامعلوم ادامه دارد. ولی اگر سازمانی وجود داشته باشد که تغییرات اساسی را پیش از این تجربه کرده باشد، می‌تواند در قالب یک محل کار مدرن به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

مرکز تحقیقاتی PwC در یک مطالعه جدید اولویت کارمندان و آینده کاری آنها را مورد بررسی قرار داد و در پایان مشخص شد همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده است که کارمندان متخصص در سازمان‌های مختلف از کارفرمایان خود انعطاف‌پذیری بیشتر، دستمزد بیشتر و تعادل بهتر در کار و زندگی خود را مطالبه کنند.

در گزارش نهایی این مرکز تحقیقاتی گفته شد: «طی 18 ماه گذشته یک تجربه یادگیری و آزمایشی در نحوه کار مردم ایجاد شد. در نتیجه این روند بیش از یک چهارم کارمندان و مدیران اجرایی معادل 28 درصد آنها اعلام کردند که تمایل دارند در نحوه کار و محل فعالیت شغلی آنها تغییرات دائمی اعمال شود که این اتفاق براساس درس‌های آموخته شده از دوران همه‌گیری ویروس کرونا ایجاد شده است. شرکت‌ها باید به تغییر در روش فعالیت‌های خود ادامه دهند و برای حفظ نیروهای متخصص خود تلاش کنند».

در این بررسی مشخص شد سازمان‌هایی که اصرار دارند کارمندان آنها هر روز در محل کار خود حاضر شوند، با واکنش و مقاومت قابل توجه افرادی مواجه شده‌اند که به انعطاف پذیری کار از راه دور عادت کرده‌اند.

بر این اساس حدود 20 درصد همه کارمندان مورد بررسی اظهار داشتند که تمایل دارند پس از همه‌گیری ویروس کرونا همچنان به دورکاری ادامه دهند. در این میان بخش اعظم کارمندان مدل ترکیبی را با تنوع روزهای حضوری و غیرحضوری ترجیح دادند.

منبع: zdnet