ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

تماس تلفنی؛ مهم‌ترین کانال ارتباطی برای استفاده از خدمات مشتریان

تماس تلفنی؛ مهم‌ترین کانال ارتباطی برای استفاده از خدمات مشتریان

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه نشان می‌‏دهد استفاده از کانال‏‌های دیجیتال برای استفاده از خدمات مشتریان در حال افزایش است، اما هنوز هم اکثر مشتریان ترجیح می‏‌دهند برای این منظور از تماس تلفنی استفاده کنند.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت پژوهشی PwC در مطالعه‌‏ای که نظر حدود هزار نفر از مشتریان شرکت‏‌های مختلف را جویا شده است دریافته است تماس‏‌های تلفنی همچنان مهم‌ترین کانال ارتباطی برای استفاده از خدمات مشتری است. این شرکت همچنین دریافته است که شرکت‏‌های تلکام و صنعت خرده‌‏فروشی به ترتیب بیشترین میزان تماس‌‏ها را از سوی مشتریان داشته‌‏اند.
بر اساس این گزارش، ۳۴ درصد از پاسخگویان در این مطالعه گفته‏‌اند شرکت‌‏های تلکام بهترین برنامه‌‏ها و خدمات دیجیتال مراقبت از مشتری را دارا هستند و بانک‏‌ها، خرده‌‏فروشی‏ها و شرکت‏‌های تولیدکننده فناوری از این نظر در رده‏‌های بعدی قرار دارند. یکی از یافته‌‏های جالب این است که صنعتی که عرضه‌‏کننده فناوری لازم برای ارائه خدمات مشتری دیجیتال است در این زمینه رتبه برتر را در اختیار ندارد.
یافته‏‌های این مطالعه نشان می‏‌دهد ۸۴ درصد از مشتریان ترجیح می‏‌دهند برای استفاده با خدمات مشتری از تماس‏‌های تلفنی استفاده کنند. در مقابل ۴۷ درصد نیز ترکیبی از کانال‏‌های سنتی و دیجیتال را به عنوان اولویت خود معرفی کرده‏‌اند. ۵۵ درصد نیز از ایمیل و ۴۱ درصد هم از چت به عنوان یکی از اولویت‌‏های خود نام برده‌‏اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *