تماس تلفنی؛ مهم‌ترین کانال ارتباطی برای استفاده از خدمات مشتریان

تماس تلفنی؛ مهم‌ترین کانال ارتباطی برای استفاده از خدمات مشتریان

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه نشان می‌‏دهد استفاده از کانال‏‌های دیجیتال برای استفاده از خدمات مشتریان در حال افزایش است، اما هنوز هم اکثر مشتریان ترجیح می‏‌دهند برای این منظور از تماس تلفنی استفاده کنند.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت پژوهشی PwC در مطالعه‌‏ای که نظر حدود هزار نفر از مشتریان شرکت‏‌های مختلف را جویا شده است دریافته است تماس‏‌های تلفنی همچنان مهم‌ترین کانال ارتباطی برای استفاده از خدمات مشتری است. این شرکت همچنین دریافته است که شرکت‏‌های تلکام و صنعت خرده‌‏فروشی به ترتیب بیشترین میزان تماس‌‏ها را از سوی مشتریان داشته‌‏اند.
بر اساس این گزارش، ۳۴ درصد از پاسخگویان در این مطالعه گفته‏‌اند شرکت‌‏های تلکام بهترین برنامه‌‏ها و خدمات دیجیتال مراقبت از مشتری را دارا هستند و بانک‏‌ها، خرده‌‏فروشی‏ها و شرکت‏‌های تولیدکننده فناوری از این نظر در رده‏‌های بعدی قرار دارند. یکی از یافته‌‏های جالب این است که صنعتی که عرضه‌‏کننده فناوری لازم برای ارائه خدمات مشتری دیجیتال است در این زمینه رتبه برتر را در اختیار ندارد.
یافته‏‌های این مطالعه نشان می‏‌دهد ۸۴ درصد از مشتریان ترجیح می‏‌دهند برای استفاده با خدمات مشتری از تماس‏‌های تلفنی استفاده کنند. در مقابل ۴۷ درصد نیز ترکیبی از کانال‏‌های سنتی و دیجیتال را به عنوان اولویت خود معرفی کرده‏‌اند. ۵۵ درصد نیز از ایمیل و ۴۱ درصد هم از چت به عنوان یکی از اولویت‌‏های خود نام برده‌‏اند.