تلاش چالش‌برانگیز برندها برای تبلیغات در ابزار همراه

تلاش چالش‌برانگیز برندها برای تبلیغات در ابزار همراه

همکاران سیستم – تعداد دارندگان تلفن همراه روز به روز در حال افزایش است و احتمال می‌رود این رقم تا سال ۲۰۱۹ به پنج میلیارد نفر برسد. همین امر فرصت‌های زیادی برای برندها، صاحبان مشاغل و ناشران محتواهای دیجیتال فراهم آورده است.

به گزارش وبسایت business insider، در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، دارندگان تلفن همراه هوشمند در آمریکا به طور متوسط روزانه ۱۹۸ دقیقه با اپلیکیشن‌های موبایلی کار کرده‌اند. 

شرکت‌ها با درک این موضوع که کاربران و مشتری‌ها اکنون زمان بیشتری را به کار با تلفن‌های همراه خود اختصاص می‌دهند، برنامه‌هایی برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی در اکوسیستم موبایل در دست اجرا دارند. 

هدف از این کمپین‌ها عبارت است از ارائه تجربه خوشایند در کار با موبایل و موفقیت در رساندن پیام به سمع و نظر کاربر. در همین راستا گوگل اخیراً قابلیت App Streaming را به موتور جستجوی خود اضافه کرده است.  

کاربران با استفاده این ویژگی می‌توانند برنامه‌های مورد نظر خود در نتایج جستجو را به صورت آنلاین و بدون نیاز به دانلود مورد استفاده قرار دهند. البته انجام کمپین‌های تبلیغاتی در ابزار همراه، فوت و فن‌های بسیاری دارد که غفلت از آنها می‌تواند کل ماجرا را به شکست بکشاند.

بازاریاب‌ها علاوه بر این که با فضای نسبتاً پررقابتی روبرو هستند باید با توجه به وضعیت جمعیتی، موقعیت جغرافیایی و تعداد مخاطبان خود، تاکتیک‌های مختلفی را مدنظر قرار دهند و یا امتحان کنند. 

یکی دیگر از موانع بر سر راه این مسئله، رواج استفاده از نرم‌افزارهای مسدودکننده آگهی است که بعضاً به چالشی خطرناک برای ناشران محتواهای دیجیتال تبدیل شده است. 

این موضوع در کنار نگاه منفی کاربران موبایل به محتواهای تبلیغاتی، عمق مشکل را نشان می‌دهد. با این حساب هر چند آمار و گزارش‌ها همگی نشان می‌دهد که ترافیک جستجوی همراه در حال افزایش است و به عبارت دیگر بر تعداد کاربرانی که با استفاده از ابزار همراه وبگردی می‌کنند مرتباً افزوده می‌شود، ولی فرصت‌های تجاری نهفته در این فضا به راحتی در دسترس نیست و به برنامه‌ریزی‌های دقیق و گسترده‌ای نیاز دارد.