تلاش محققان برای استفاده از عینک گوگل در محیط‌های حرفه‌ای

تلاش محققان برای استفاده از عینک گوگل در محیط‌های حرفه‌ای

همکاران سیستم- گروهی از محققان تلاش می‌کنند قابلیت‌هایی به فناوری عینک هوشمند گوگل بیفزایند که ممکن است استفاده از آن در محیط‌های کاری را آسان‌تر کند.
به گزارش وب‌سایت pcworld، تیمی از محققان یک لنز اپتیکی ویژه طراحی کرده‌اند که میدان دید دوربین تعبیه شده بر روی عینک گوگل را به اندازه قابل توجهی افزایش می‌دهد و ممکن است آن را برای استفاده در محیط‌های صنعتی و کاری مناسب‌تر کند.

جیبو هی و باربارا چاپارو در دانشگاه ایالتی ویچیتا در کانزاس آمریکا با این لنز توانسته‌اند میدان دید افقی دوبین عینک گوگل را ۵۴.۸ درجه و میدان دید افقی آن را ۵۷.۸ درجه افزایش دهند. آن‌ها گفته‌اند محدودیت میدان دید عینک گوگل مانع از استفاده کارآمد آن در محیط‌های حرفه‌ای می‌شود.

به گفته محققان، افزایش میدان دید عینک گوگل می‌تواند قابلیت بیشتری به آن برای استفاده در محیط‌های شغلی بدهد. صنعت پزشکی از جمله حوزه‌هایی است که فناوری عینک گوگل ممکن است در آن کاربرد زیادی داشته باشد. اخیراً شرکت نوپایی به نام Augmedix با طراحی یک اپلیکیشن ویژه تلاش کرد این فناوری را به ابزاری مفید برای یادداشت‌برداری پزشکان تبدیل کند. یکی از بیمارستان‌های زنان و زایمان در بوستون نیز در این اواخر با استفاده از این فناوری تلاش کرد به مادران این امکان را بدهد که آنچه را که در بخش مراقبت‌های ویژه بر نوزدانشان می‌گذرد، زیر نظر داشته باشند.