ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

تلاش مایکروسافت برای جلب توجه جهانیان به فناوری یادگیری ماشینی

تلاش مایکروسافت برای جلب توجه جهانیان به فناوری یادگیری ماشینی

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت تلاش کرده است با عرضه یک اپلیکیشن سرگرم‌‏کننده توجه مردم را به فناوری یادگیری ماشینی جلب کند.
به گزارش وب‏سایت toptechnews، شرکت مایکروسافت اپ جدیدی به نام How-Old.net عرضه کرده است که قادر است سن کاربران را حدس بزند. مایکروسافت این اپ را به صورت تجربی و به همراه یک رابط برنامه‏‌نویسی کاربردی ویژه تشخیص چهره عرضه کرده است.
کروم تامپسون و سانتوش بالاسوبرامانیان، دو مهندس شاغل در بخش مدیریت اطلاعات و یادگیری ماشینی در شرکت مایکروسافت درباره این طرح گفته‏‌اند انتظار داشتند ۵۰ کاربر آن را مورد آزمایش قرار دهند، اما ۳۵ هزار نفر برای آزمایش آن اعلام کردند. مایکروسافت این اپلیکیشن را در جریان برگزاری کنفراس توسعه نرم‏افزاری Build عرضه کرده بود.
نکته جالب در مورد این فناوری این است که طراحی آن برای توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزار فقط چند روز زمان برده است، با این حال از دقت نسبتاً بالایی برخوردار است. به گفته این دو مهندس، آنها کوشیده‌‏اند با یک اقدام هوشمندانه و در عین حال سرگرم‏‌کننده توجه مردم در سراسر جهان را به فناوری یادگیری ماشینی جلب کنند. به همین دلیل آنها رابط‏‌های برنامه‌‏نویسی ویژه‌‏ای را که در گالری یادگیری ماشینی پلت‏فرم آزور موجود بود، بررسی کرده و دریافتند رابط مربوط به فناوری تشخیص چهره قابلیت زیادی برای تشخیص جنسیت و سن کاربران دارد. آنها برای توسعه این اپلیکیشن از رابط برنامه‌‏نویسی جستجوگر بینگ و بازار مجازی آزور نیز استفاده کرده‌‏اند. این اپلیکیشن تحت وب هم‌‏اکنون در آدرس « http://how-old.net» قابل دسترسی است.
گالری یادگیری ماشینی در پلت‏فرم آزور پایگاه خدمات هوشمند مرتبط با طرح بتای آکسفورد است که مایکروسافت عرضه آن را از هفته جاری و در جریان کنفرانس Build عرضه کرده است. این طرح به توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزار کمک می‏‌کند اپ‏‌های هوشمندانه‏‏‌ای طراحی کنند که مجهز به قابلیت‏‌هایی مثل تشخیص چهره و تفسیر زبان طبیعی کاربران است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *