تلاش مایکروسافت برای جلب توجه جهانیان به فناوری یادگیری ماشینی

تلاش مایکروسافت برای جلب توجه جهانیان به فناوری یادگیری ماشینی

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت تلاش کرده است با عرضه یک اپلیکیشن سرگرم‌‏کننده توجه مردم را به فناوری یادگیری ماشینی جلب کند.
به گزارش وب‏سایت toptechnews، شرکت مایکروسافت اپ جدیدی به نام How-Old.net عرضه کرده است که قادر است سن کاربران را حدس بزند. مایکروسافت این اپ را به صورت تجربی و به همراه یک رابط برنامه‏‌نویسی کاربردی ویژه تشخیص چهره عرضه کرده است.
کروم تامپسون و سانتوش بالاسوبرامانیان، دو مهندس شاغل در بخش مدیریت اطلاعات و یادگیری ماشینی در شرکت مایکروسافت درباره این طرح گفته‏‌اند انتظار داشتند ۵۰ کاربر آن را مورد آزمایش قرار دهند، اما ۳۵ هزار نفر برای آزمایش آن اعلام کردند. مایکروسافت این اپلیکیشن را در جریان برگزاری کنفراس توسعه نرم‏افزاری Build عرضه کرده بود.
نکته جالب در مورد این فناوری این است که طراحی آن برای توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزار فقط چند روز زمان برده است، با این حال از دقت نسبتاً بالایی برخوردار است. به گفته این دو مهندس، آنها کوشیده‌‏اند با یک اقدام هوشمندانه و در عین حال سرگرم‏‌کننده توجه مردم در سراسر جهان را به فناوری یادگیری ماشینی جلب کنند. به همین دلیل آنها رابط‏‌های برنامه‌‏نویسی ویژه‌‏ای را که در گالری یادگیری ماشینی پلت‏فرم آزور موجود بود، بررسی کرده و دریافتند رابط مربوط به فناوری تشخیص چهره قابلیت زیادی برای تشخیص جنسیت و سن کاربران دارد. آنها برای توسعه این اپلیکیشن از رابط برنامه‌‏نویسی جستجوگر بینگ و بازار مجازی آزور نیز استفاده کرده‌‏اند. این اپلیکیشن تحت وب هم‌‏اکنون در آدرس « http://how-old.net» قابل دسترسی است.
گالری یادگیری ماشینی در پلت‏فرم آزور پایگاه خدمات هوشمند مرتبط با طرح بتای آکسفورد است که مایکروسافت عرضه آن را از هفته جاری و در جریان کنفرانس Build عرضه کرده است. این طرح به توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزار کمک می‏‌کند اپ‏‌های هوشمندانه‏‏‌ای طراحی کنند که مجهز به قابلیت‏‌هایی مثل تشخیص چهره و تفسیر زبان طبیعی کاربران است.