تلاش مایکروسافت برای تقویت جای پای خود در دنیای ایمیل‌های همراه

تلاش مایکروسافت برای تقویت جای پای خود در دنیای ایمیل‌های همراه

همکاران سیستم- مایکروسافت یک شرکت نوپا را که عرضه کننده اپلیکیشن ایمیل برای سیستم‌های عامل اندروید و iOS اپل بود، خریده است.به گزارش وب‌سایت zdnet، مایکروسافت شرکت نوپای Acompli را که اپلیکیشن‌های ایمیل برای سیستم‌های عامل اندروید گوگل و iOS طراحی می‌کرد، به قیمت نامعلومی خریده است. یکی از معاونین شرکت مایکروسافت که مدیریت دو محصول آفیس ۳۵۶ و outlook را برعهده دارد، درباره اهمیت این شرکت گفته است: در دنیایی که بیش از نیمی از پیام‌های ایمیلی ابتدا بر روی ابزارهای همراه خوانده می‌شود، بسیار ضروری است که زمینه دسترسی کاربران به تجربه‌های فوق‌العاده کار با ایمیل را فراهم کنیم تا در همه جا بتوانند از آن استفاده کنند.

شرکت نوپای Acompli که توسط مدیران سابق شرکت‌های Zimbra و VMware اداره می‌شود اپلیکیشن‌های ایمیلی برای دو سیستم عامل اندروید و iOS طراحی و آن‌ها را با محصولاتی مثل Microsoft Exchange یکپارچه کرده است.

مایکروسافت هنوز هدف دقیق خود از خرید این شرکت را اعلام نکرده است، اما به نظر می‌رسد قصد دارد از آن برای تقویت جای پای خدمات ایمیلی outlook خود بر روی ابزارهای همراه استفاده کند. این شرکت پیش از این اپلیکیشن ویژه‌ای به نام «Outlook Web App» عرضه کرده است که کاربران می‌توانند آن را بر روی ابزارهای اندرویدی و iOS مورد استفاده قرار دهند. مدیران مایکروسافت مصرانه تاکید کرده‌اند که استفاده از این اپلیکیشن تنها راه برای کاربرانی خواهد بود که قصد دارند خدمات ایمیلی outlook را به صورت یکپارچه با Exchange استفاده کنند. اما ظاهراً این اپلیکیشن در جذب کاربران اندروید و iOS چندان موفق نبوده است و مایکروسافت می‌کوشد به کمک شرکتی که به تازگی خریداری کرده است، رویکرد خود در این حوزه را تغییر دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *