تلاش مایکروسافت برای تصاحب کاربران مک اپل

تلاش مایکروسافت برای تصاحب کاربران مک اپل

همکاران سیستم- لپ‌تاپ جدید مایکروسافت که با نام Surface Book به گونه‌ای ساخته شده است که به تمام نیازهای کاربرانی که از رایانه‌های شخصی به مک مهاجرت کرده‌ بودند را پاسخ می‌دهد.
به گزارش وبسایت ZDnet، شرکت مایکروسافت هم‌اکنون لپ‌تاپ پیشرفته Surface Book را عرضه کرده که فروش آن از روز گذشته آغاز شده است. ورود این لپ‌تاپ به بازار به صورت همزمان با بازگشایی بزرگترین فروشگاه مایکروسافت در شهر نیویورک صورت گرفت.
مایکروسافت هم‌اکنون یک سایت اینترنتی ویژه راه‌اندازی کرده است تا به صاحبان رایانه‌های مک که شیفته سخت‌افزار پیشرفته و جدید این شرکت شده‌اند، آموزش‌های لازم را انتقال دهد. این سایت اینترنتی یک بخش راهنما برای کاربران تازه‌کار را شامل می‌شود و در آن نحوه انتقال فعالیت‌ها از مک به رایانه مایکروسافت گفته شده است. مایکروسافت در این سایت همچنین آموزش داده است که صاحبان گوشی هوشمند آیفون چگونه می‌توانند به راحتی با لپ‌تاپ Surface Book کار کنند.
مایکروسافت در این سایت توضیح داد افرادی که تاکنون از رایانه‌های مک استفاده می‌کردند دیگر نیاز نیست نگران هجوم بدافزارها باشند و در رایانه جدید بدون آنکه هر گونه برنامه ضدویروس نصب کنند، ایمن خواهند بود.
این سایت در توضیحات خود نوشت: «من در مک‌بوک خود همواره شنیده‌ام که رایانه‌های شخصی ویروسی شده‌اند و رایانه‌های مک از این اتفاق در امان مانده‌اند. بنابراین، این تصور ایجاد شده است که من در رایانه‌های مک نیازی به استفاده از نرم‌افزار ضدویروس ندارم».
ولی مایکروسافت اظهار داشت که این یک تصور غلط است و بدافزارها به رایانه‌های مک هم هجوم می‌برند. در ادامه مطلب این سایت گفته شد: «بیشتر رایانه‌ها از جمله مک می‌توانند بدافزار را دریافت کنند. ترکیبی از رفتار ایمن اینترنتی و نرم‌افزار ضدویروس باعث می‌شود تا همیشه در مقابل بدافزار در امان باشید. این همان اتفاقی است که رایانه جدید ما ارائه می‌دهد».