تلاش مایکروسافت برای انتشار گسترده ویندوز 11

شرکت مایکروسافت با انتشار اپلیکیشن جدید «پی‌سی هلث چک» برای ویندوز 10 اقدامات خود را برای عرضه سیستم عامل ویندزو 11 به حجم وسیع‌تری از رایانه‌های شخصی آغاز کرده و هم‌اکنون مدل ارتقا یافته یادگیری ماشینی آن برای سیستم عامل جدید آماده است.

مایکروسافت در بخش داشبورد سلامت ویندوز 11 توضیح داد:‌ «در دسترس بودن ویندوز 11 بیش از قبل گسترش یافته و ما از آخرین نسل مدل یادگیری ماشینی خود برای ارتقا فعالیت‌های خود و تحت پوشش قرار دادن مجموعه گسترده‌ای از دستگاه‌های واجد شرایط استفاده می‌کنیم».

در حالی که اجرای ویندوز 11 محدود به دستگا‌های واجد شرایطی می‌شود که الزامات سخت‌افزاری مورد نیاز این سیستم عامل را برآورده کنند، مایکروسافت به افرادی که دستگاه‌های متناسب دارند توصیه کرد اقدامات لازم را انجم دهند تا بتوانند از آخرین ویژگی‌ها و محافظت‌های پیشرفته در برابر تهدیدهای امنیتی استفاده کنند.

مایکروسافت همچنین پیشنهاد کرد که کاربران اپلیکیشن «پی‌سی هلث چک» را نصب کنند و دستکم سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 11 را مورد بررسی قرار دهند. این اپلکییشن برای دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 11 با نسخه 2004 و بعد از آن سازگار است.

اگر مایکروسافت دستگاه را «آماده» تشخیص دهد، کاربران می‌توانند با باز کردن تنظیمات در بخش «ویندوز آپدیت» به‌روزرسانی خود را انجام دهند. این کار را می‌توان به رفتن به آدرس زیر انجام داد:

Settings > Update & Security > Windows Update

سپس کاربران می‌توانند با فشار دادن کلید Check فرآیند به‌روز رسانی را شروع کنند.

منبع: zdnet