تلاش فیس بوک برای جذب کارکنان شرکت‌های تخصصی کوچک

تلاش فیس بوک برای جذب کارکنان شرکت‌های تخصصی کوچک

همکاران سیستم- فیس بوک بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا یکی از تیم‌های تحقیقاتی شرکت مونتین ویو (Moutain View) را که در زمینه تجزیه و تحلیل رفتار کاربران از طریق وب کم فعالیت می‌کرد، خریده است. فیس بوک در اوایل ماه جاری نیز گروهی از کارکنان شرکت Caffinated Mind را که در زمینه طراحی ابزارهای اشتراک فایل فعالیت می‌کردند، جذب خود کرد.

به گزارش وب سایت computer world اعضای این تیم هم اکنون در حال انتقال به فیس بوک هستند. طبق این قرارداد  فیس بوک فقط اعضای تیم را جذب کرده است و محصولات و فناوری‌های تولیدی این تیم همچنان در اختیار شرکت مونتین ویو باقی خواهد ماند.

شرکت مونتین ویو بر روی وب‌سایت خود اعلام کرده است این افراد قرار است در فیس‌بوک کارهایی انجام دهند که هیچ ربطی به فناوری‌های کنترل چشمی ندارد. اعضای این تیم که Gaze Hawk نام داشت رفتار کاربران در محیط وب را از طریق وب کم تجزیه و تحلیل می‌کردند و به عنوان مثال واکنش آنها به تصاویر و تبلیغات مختلف را بررسی می‌کردند.

فیس بوک در اقدامی مشابه در اوایل ماه جاری میلادی گروهی از کارکنان شرکت Caffinated Mind را جذب خود کرد. کارکنان این شرکت در زمینه طراحی سیستم‌های اشتراک فایل تخصص داشتند. این شرکت در وب سایت خود گزارش داده بود که این افراد قرار است بر روی طراحی ابزاری کار کنند که کارکنان شرکت فیس‌بوک به کمک آن خواهند توانست فایل‌های یکدیگر را به اشتراک بگذارند. در گزارش این شرکت به صراحت اعلام شده است که قرار نیست این کارکنان بر روی سیستم اشتراک فایل برای کاربران فیس بوک کار کنند.

مسئولان فیس بوک در مورد هیچکدام از این قراردادها اظهار نظر نکرده‌اند و قیمت آن را نیز فاش نکرده‌اند.

computer world