تلاش شرکت HP برای توسعه زبان برنامه‌نویسی R

تلاش شرکت HP برای توسعه زبان برنامه‌نویسی R

همکاران سیستم- شرکت HP راهکار تحلیلی جدیدی با استفاده از زبان برنامه‌نویسی R طراحی کرده است که یادگیری ماشینی و قدرت تحلیل آماری مورد نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها را ارتقا می‌بخشد.به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت HP راهکار تحلیلی جدیدی به نام Haven Predictive Analytics عرضه کرده است که قدرت پردازش آماری مورد نیاز سازمان‌ها و شرکت‌هایی را که با داده‌های کلان سر و کار دارند، افزایش می‌دهند. این راهکار که با استفاده از زبان برنامه‌نویسی R طراحی شده است یک پلت‌فرم منبع باز است که به گفته HP توسعه‌دهندگان می‌توانند حجم بیشتری از داده‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

شیلپا لاواندا، مدیر واحد داده‌های کلان در شرکت HP درباره این پلت‌فرم گفته است سازمان‌ها به کمک این راهکارها خواهند توانست بهره‌های مختلفی از داده‌های کلان از آن خود کنند- از یافتن مشتریان جدید گرفته تا کشف فعالیت‌های فریبکارانه و انجام تحلیل‌های پیشگویانه.

بر اساس این گزارش، هدف دیگر شرکت HP از عرضه این پلتفرم توسعه زبان برنامه‌نویسی R اعلام شده است. HP نسخه ویژه‌ای از این زبان را توسعه داده است که بیشتر متناسب با پایگاه داده‌های تحلیلی این شرکت به نام Vertica طراحی شده است.