تلاش شرکت ان ویدیا برای تولید رایانه‌های لوحی چهارهسته‌ای و ارزان

همکاران سیستم- شرکت ان ویدیا (Nvidia) از طرح خود برای تولید رایانه‌های لوحی چهار هسته‌ای ارزان قیمت پرده برداشته است. این شرکت می‌کوشد شرکت‌های سازنده رایانه‌های لوحی را قادر کند محصولات اندرویدی و پرقدرتی تولید کنند که فقط ۱۹۹ دلار قیمت دارد.
به گزارش وب سایت digitaltrends، شرکت ان ویدیا قصد دارد با استفاده از تراشه‌های Tegra ۳ زمینه را برای تولید رایانه‌های لوحی ارزان قیمت فراهم کند. ان ویدیا قرار است در ساخت این رایانه‌های لوحی از پلت فرم جدید خود که Kai نام دارد، استفاده کند. رایانه‌های لوحی مورد نظر این شرکت علیرغم قیمت ارزانی که دارد، به خاطر استفاده از پردازنده‌های چهار هسته‌ای بسیار قدرتمند خواهد بود.
بر اساس این گزارش، معاون شرکت ان ویدیا قیمت رقابتی کیندل فایر آمازون را تحسین کرده اما آن را از نظر کارایی نومیدانه خوانده و گفته است قصد دارد رایانه‌های لوحی چهارهسته‌ای را که با نسخه ۴ سیستم عامل اندروید کار می‌کنند و فقط ۱۹۹ دلار قیمت دارند وارد بازار کند. شرکت ان ویدیا تصمیم گرفته است با پایین نگه داشتن مصرف انرژی در تراشه‌های Tegra ۳ خود زمینه را برای تولید اجزا و تراشه‌های ارزان قیمت فراهم کند.
ان ویدیا از جمله شرکت‌های مطرح در صنعت تولید تراشه‌ها و ریزپردازنده‌های ویژه فناوری‌های همراه است. بنا بر گزارش‌ها هم اکنون ۲۹ شرکت سازنده فناوری‌های همراه از تراشه‌های ساخت ان ویدیا در محصولات خود استفاده می‌کنند.
گفتنی است بنا بر اعلام شرکت پژوهشی آی دی سی، هم اکنون بازار رایانه‌های لوحی در استیلای شرکت اپل قرار دارد. شرکت اپل در سه ماهه اول سال جاری میلادی توانسته سهم خود از این بازار را بیش از ۱۰ درصد افزایش دهد و آن را از ۵۴ درصد در پایان سال گذشته به ۶۸ درصد در اوایل سال جاری افزایش دهد. سهم کیندل فایر شرکت آمازون نیز در این دوره با ۴ درصد کاهش به ۱۶ درصد رسیده است. کاهش سهم کیندل فایر در بازار رایانه‌های لوحی باعث شده است سامسونگ جایگاه دومین تولید کننده این محصولات را از آن خود کند.