تلاش سیلزفورس برای جلب نظر توسعه ‏دهندگان پلت‏فرم NET.

تلاش سیلزفورس برای جلب نظر توسعه ‏دهندگان پلت‏فرم NET.

همکاران سیستم- شرکت سیلزفورس با عرضه ابزار‏های جدیدی قصد دارد نظر توسعه‏ دهندگان نرم‏ افزاری پلت‏فرم NET. مایکروسافت را به محصولات خود جلب کند.
به گزارش وب‏ سایت pcworld، سیلزفورس پیش از این به توسعه‏ دهندگان پلت فرم NET. اجازه داده بود تا به رابط برنامه ‏نویسی کاربردی پلت‏فرم این شرکت دسترسی داشته باشند. اما ابزارهای جدید امکانات بیشتری در اختیار توسعه ‏دهندگان این پلت‏فرم قرار می‌‏دهد.
بر اساس این گزارش، ابزارهای جدید سیلزفورس به توسعه ‏دهندگان کمک می‌‏کند تا پلت‏فرم NET. را با رابط‏ های برنامه ‏نویسی کاربردی این شرکت سازگار‌تر کند. REST API و Chatter API از جمله رابط‏ هایی هستند که سیلزفورس دسترسی توسعه دهندگان NET. به آن‌ها را میسر کرده است. این ابزار‌ها در ‌‌نهایت باعث می‌‏شود کاربران بتوانند از طریق نرم‏ افزار‌ها و برنامه‏ های تحت NET. از خدمات شرکت سیلزفورس استفاده کنند.
یکی دیگر از کاربردهای این ابزار‌ها برای توسعه ‏دهندگان NET. این است که به آن‌ها اجازه می‌‏دهد با استفاده از مهارت‏ های کنونی خود برای طراحی نرم ‏افزارهای جدید تحت پلت‏فرم سیلزفورس تلاش کنند. شرکت سیلزفورس قصد دارد مطمئن شود که این ابزارهای جدید با طیف متنوع پلت‏فرم‏ های مایکروسافت سازگار است. به همین دلیل، این شرکت از لایبرری ‏هایی استفاده کرده است که با .NET ۴، .NET ۴.۵، ویندوز ۸، ویندوز فون ۸ و سیلورلایت ۵ سازگار باشد. شرکت سیلزفورس در ژوئیه سال گذشته نیز اجازه دسترسی توسعه‏ دهندگان پلت‏فرم Xamarin را به رابط برنامه‏ نویسی کاربردی خود صادر کرده بود. این پلت‏فرم یک ابزار توسعه ‏نرم ‏افزاری همراه تحت Mono است. Mono نیز خود یکی از ابزارهای منبع باز تحت NET. است.
این ابزار‌ها از هم ‏اکنون در پایگاه Github شرکت سیلزفورس برایی توسعه ‏دهندگان قابل دسترسی است.