تلاش اینتل برای ورود به بازار فناوری‌های همراه

تلاش اینتل برای ورود به بازار فناوری‌های همراه

همکاران سیستم- اینتل در تلاش است با بازنگری در ساختار خود و ایجاد واحد فناوری‌های همراه وارد بازار گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی شود. این شرکت هم اکنون در حال ایجاد یک واحد جدید در زیرمجموعه خود است که قرار است بر فناوری رایانش همراه تمرکز کند. این شرکت اعلام کرده است برای این منظور قصد دارد چهار زیرشاخه اینتل را با هم ترکیب کند و واحد جدیدی با نام گروه «ارتباطات و فناوری‌های همراه» را تشکیل دهد.
اینتل امیدوار است با تشکیل این گروه راحت‌تر بتواند وارد فضای گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی شود. این گروه جدید قرار است دارای چهار بخش باشد: بخش نِت بوک‌ها، بخش رایانه لوحی‌ها، بخش گوشی‌های همراه و بخش فناوری‌های پردازش ابری همراه. قرار است مدیریت واحد جدید شرکت اینتل را مایک بیل برعهده بگیرد.

بیل یکی از مدیران موفق در شرکت‌های پالم و اپل بود که در سال ۲۰۱۰ وارد اینتل شد. بیل در شرکت اپل نقش زیادی در توسعه آیفون و دیگر محصولات این شرکت داشت.

اینتل هم اکنون بزرگ‌ترین سازنده ریزتراشه در جهان است که ۸۰ درصد بازارهای جهانی را تحت سیطره خود دارد. این شرکت در بازار رایانه و سرور عملکرد موفقیت آمیزی داشته است اما هنوز نتوانسته در بازار فناوری‌های همراه عرض اندام کند. بازار فناوری‌های همراه برای اینتل از این نظر حائز اهمیت است که بنا بر پیش بینی‌ها در چند سال آینده این فناوری‌ها رشد پرشتابی خواهند یافت. موسسه گارتنر پیش بینی کرده است در سال ۲۰۱۵ فروش رایانه‌های لوحی به ۲۹۴ میلیون خواهد رسید. موسسه پژوهشی دیگری هم پیش بینی کرده است در این سال حدود ۸۵۰ میلیون گوشی هوشمند به فروش رود.

اینتل هم اکنون در حال ساخت ریزتراشه‌هایی با نام «اتم» برای استفاده در گوشی‌های هوشمند است که قرار است از سال آینده وارد بازار شود. این شرکت در سپتامبر اعلام کرد برای سازگار کردن این ریزتراشه با سیستم عامل اندروید با گوگل وارد همکاری شده است.

 

Eweek