تلاش اچ پی برای شکستن قیمت اولترابوک‌ها

همکاران سیستم-  شرکت اچ پی سعی می‌کند با طراحی اولترابوک‌های ارزان، قیمت این محصولات را در بازار بشکند. اچ پی در روزهای اخیر از یک اولترابوک نازک و سبک رونمایی کرده است که فقط ۵۹۹ دلار قیمت دارد.

به گزارش وب سایت computerworld، اچ پی ساخت یک اولترا بوک سبک و نازک به نام «آنوی اسلیک بوک» خبر داده است که در نوع خود ارزان‌ترین اولترابوک بازار محسوب می‌شود. اولترابوک‌های آنوی اسلیک بوک مجهز به جدیدترین  ریزپردازنده‌های شرکت AMD و اینتل هستند و در دو اندازه ۱۴ و ا۵٫۶ اینچی به بازار عرضه خواهند شد و حداقل قیمت آنها ۵۹۹ دلار خواهند بود.

اچ پی علاوه بر اسلیک بوک‌ها قصد دارد اولترابوک‌های گران قیمت‌تری را نیز وارد بازار کند. این اولترابوک‌ها با تراشه‌های نسل سوم Core اینتل کار می‌کنند و از نظر اندازه بسیار شبیه اسلیک بوک هستند. طیف قیمتی این اولترابوک‌ها نیز از ۷۴۹ دلار شروع می‌شود.

اولترابوک‌ها و اسلیک بوک‌های آنوی شرکت اچ پی دارای حداقل ۱۹٫۸ میلی‌متر ضخامت و ۱٫۸ کیلوگرم وزن هستند و دوام باتری آنها بین ۷ تا ۹ ساعت است. هم اکنون اولترابوک‌ها فقط متکی به پردازنده‌ها و تراشه‌های شرکت اینتل هستند که از لحاظ طراحی و ضخامت مورد استقبال بازار قرار گرفته‌اند، اما قیمت بالای آنها انتقاداتی را متوجه اینتل کرده است. شرکت AMD رقیب اینتل نیز اعلام کرده قصد دارد با عرضه تراشه‌های جدید قیمت اولترابوک‌ها را به ۵۰۰ دلار کاهش دهد.

بنابراین گزارش، شرکت اچ پی عرضه اسلیک بوک‌های ۱۴ اینچی و ۱۵٫۶ اینچی خود را از ۹ می سال جاری آغاز کرده است، اما اولترابوک‌های آنوی ۱۵٫۶ اینچی خود را از ۲۰ ژوئن در دسترس کاربران قرار خواهد داد. مدل‌های ۱۴ اینچی این اولترابوک‌های گران قیمت‌تر  نیز از ۹ می در دسترس کاربران قرار دارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *