تلاش‌های مایکروسافت برای افزایش سهم Edge در بازار مرورگرها

تلاش‌های مایکروسافت برای افزایش سهم Edge در بازار مرورگرها

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت کاربران ویندوز ۱۰ در کشور آمریکا را هدف قرار داده است تا از این طریق بتواند سهم بیشتری از بازار مرورگرهای اینترنتی را به دست آورد.این شرکت از جست‌وجوگر اینترنتی Bing استفاده می‌کند تا هر کس که کلمات Firefox یا Chrome را در آن جست‌وجو می‌کند، از او بپرسد که چرا سراغ مرورگر تازه‌وارد Edge نمی‌رود.
وبسایت theinquirer، به نقل از مرکز خبری VentureBeat در این خصوص نوشت: «مایکروسافت استفاده از مرورگر Edge  در سیستم عامل ویندوز ۱۰ را توصیه می‌کند و همچنین به کمک کلید “بدانید چرا” سعی می‌کند شما را در فضای تبلیغاتی این مرورگر اینترنتی جدید قرار دهد».
شرکت مایکروسافت پیش از این در مقابل قوانین رقابتی اتحادیه اروپا برای حضور مرورگرهای اینترنتی شکست خورد و همین مسئله باعث شد امکان انتخاب مرورگر اینترنتی از بین ۱۲ مرورگر دیگر که به صورت پیش‌فرض ارائه می‌شوند، روی سیستم عامل آن فراهم شود.
قانونی که اتحادیه اروپا برای مایکروسافت وضع کرد سال گذشت منقضی شد و درها برای رقابت تنگاتنگ با سه یا چهار مرورگر دیگر باز شد.
مایکروسافت انتشار این پیغام را در جست‌وجوگر اینترنتی خود تایید کرد و گفت که عبارت مذکور هر بار برای کاربران نمایان نمی‌شود. ولی به هر حتی یک بار انتشار آن هم قابل ملاحظه است.
یکی از سخنگویان مایکروسافت در این خصوص گفت: «مرورگر Edge مایکروسافت به صورت اختصاصی برای ویندوز ۱۰ طراحی شده و قابلیت‌ها و امکاناتی را در خود جا داده است که تجربه گشت‌وگذارهای اینترنتی را ارتقا می‌دهد. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به Cortana، Web Note و سیستم پاسخدهی Quick اشاره کرد».