تغییر هسته مرکزی فعالیت‌های اینتل از رایانه‌های شخصی

همکاران سیستم- این مشکل برای بیشتر شرکت‌های فعال در حوزه IT وجود دارد تا بتوانند هسته مرکزی فعالیت‌های خود را تغییر دهد و این دقیقا همان اتفاقی است که IBM انجام داد. بر اساس خبرهای جدید منتشر شده شرکت اینتل هم در حال انجام چنین اقدامی است و آخرین گزارش مالی منتشر شده مربوط به این شرکت نشان می‌دهد که تنها ۵۳ درصد از مجموع درآمدهای آن از بخش رایانه‌های شخصی تامین شده است. سایر درآمدهای اینتل را عملیات‌های داده‌ محور شامل اینترنت اشیا تامین کرده است و در این میان توسعه خودروهای خودران هم دخیل بوده‌اند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ «باب سوان» مدیر مالی شرکت اینتل با انتشار بیانیه‌ای گفت: «کسب و کار شرکت اینتل با محوریت رایانه‌های شخصی در بازاری که روند نزولی را دنبال می‌کند همچنان وضعیت مناسبی دارد و این در حالی است که کسب و کار ما با محوریت داده‌ها نشان می‌دهد که اینتل انتقال فعالیت‌های خود را از فرآیندهای اصلی متمرکز با رایانه‌های شخصی به خوبی کنار می‌گذارد».


کسب و کار داده محور اینتل به استثنای خدمات مربوط به بخش مک‌آفی در چهارمین فصل از سال گذشته رشد ۲۱ درصدی را تجربه کرد. رشد این بخش همچنان ادامه دارد و این اتفاق می‌تواند به زودی درآمد بیشتری نسبت به بخش رایانه‌های شخصی اینتل را رقم بزند.
این تغییر رویه در فعالیت‌های اینتل در حالی صورت می‌گیرد که شرکت مذکور به تازگی کمپانی Mpbileye را با پرداخت ۱۵.۳ میلیارد دلار خریداری کرده است. شرکت مذکور در سه ماهه پایانی سال گذشته ۱۲۸ میلیون دلار به مجموع درآمدهای اینتل اضافه کرد. با این وجود گفته می‌شود که گروه توسعه خودروهای خودران اینتل در این زمینه بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت.