تغییر مدیر مرکز فناوری‌های SAP

تغییر مدیر مرکز فناوری‌های SAP

همکاران سیستم- شرکت SAP با انتشار بیانیه رسمی از خروج دکتر «ویشال سیکا» (Vishal Sikka) عضو هیئت مدیره، مرکز فناوری و نوآوری‌ و مدیر فعالیت‌های پردازشی داخل حافظه‌ای SAP خبر داد.
به گزارش وب‌سایت itp، سیکا به دلایل شخصی شرکت SAP را ترک می‌کند و این اتفاق می‌تواند یک تجدید ساختار در مدیریت اجرایی و نظارتی این شرکت بزرگ نرم‌افزاری محسوب شود.
لازم به ذکر است که سیکا به واسطه تعیین استراتژی‌های SAP برای توسعه مجدد فناوری پایگاه‌های داده مبتنی بر پردازش‌های داخل حافظه شهرت فراوان داشت و در همین راستا پلتفورم SAP HANA را به بازار جهانی معرفی کرد.
 «هاسو پلاتنر» (Hasso Plattner) مدیر هیئت نظارتی مرکز SAP AG در بیانیه رسمی شرکت توضیح داد: «هیچ شرکت نرم‌افزاری در این صنعت نمی‌تواند آنچه که SAP در حوزه خدمات پردازش ابری با پلتفورم SAP HANA انجام می‌دهد را محقق کند. من می‌خواهم که به طور شخصی از ویشال به خاطر فعالیت‌هایی که انجام داد تا SAP به این مرحله برسد، تشکر کنم. در جریان ادامه فعالیت‌های او ما دوستان نزدیکی باقی خواهیم ماند.»
با این اتفاق شرکت SAP دو نفر از مدیران ارشد خود در هیئت اجرایی را جابه‌جا خواهد کرد. «رابرت انسلین» (Robert Enslin) که هم‌اکنون مدیریت فروش و خدمات SAP را برعهده دارد به گروه بازار این شرکت می‌پیوندد و «برند لوکرت» (Bernd Leukert) از مدیران باسابقه گروه فناوری SAP نیز مسئولیت مرکز توسعه جهانی سازمان را عهده‌دار خواهد شد.
گفته می‌شود که «هلن آرنولد» (Helen Arnold) و «استفان رایس» (Stefan Ries) از این پس در هیئت مدیریت جهانی SAP فعالیت می‌کنند. شرکت SAP از این هیئت به عنوان «نسل آتی گروه مدیریتی» یاد می‌کند.