تغییر ساختار داخلی مایکروسافت چگونه پیش می‌رود؟

همکاران سیستم- از زمانی که مایکروسافت آخرین برنامه برای تغییر سیستم داخلی خود را اعلام کرد حدود دو هفته می‌گذرد. و این طرح باعث شده است گروه مهندسی مشتری ویندوز به دو بخش مجزا تقسیم شود. دیگر بخش‌های این شرکت نیز تغییرات قابل ملاحظه‌ای را پیش روی خود می‌بینند.
«جو بلفیوره» از مدیران ارشد مایکروسافت این هفته اخبار جدیدی را منتشر کرد و بخش‌های بیشتری از استراتژی جدید این شرکت برای ادامه فعالیت در بازار جهانی خدمات موبایلی مشخص شد.

 


بلفیوره یکی از هواداران «راجِش جِیها» از دیگر مدیران ارشد مایکروسافت است. جِیها هم اکنون مدیریت واحد تازه تاسیس «دستگاه و تجربیات» مایکروسافت را برعهده دارد و بر اساس تغییر ساختار اخیر، بلفیوره به عنوان مدیر گروه تجربیات مشتریان ویندوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. با این تغییرات «ویندوز شِل» و مرورگر اینترنتی Edge در گروه «تجربیات ویندوز» توسعه می‌یابند.
چندین منبع آگاه که نخواستند نامشان فاش شود به صورت مجزا اعلام کردند روز گذشته گروه‌های دیگری که تا کنون در بخش‌های غیرویندوزی مشغول به فعالیت بودند نیز به گروه بلفیوره اضافه شدند. بلفیوره همچنین مدیر گروه آموزش‌ جهانی، OneNote و Wunderlist/To-Do. Education، OneNote و Wunderlist را نیز در اختیار گرفته است.
گفتنی است مدیران شرکت مایکروسافت در کنفرانس سال گذشته Build جزییات مربوط به برنامه‌های جدید این شرکت برای باقی ماندن ویندوز به عنوان بخشی از سناریوهای موبایلی را برای نخستین بار مطرح کردند و توضیح دادند که چگونه ویندوز در کنار iOS و اندروید به حیات خود ادامه می‌دهد.

منبع: Zdnet