تغییر ساختار برای تسریع فرآیند توسعه زبان پایتون

«بنیاد نرم‌افزاری پایتون» یک توسعه‌دهنده مقیم (DIR) جدید را به کار گرفته که به صورت تمام وقت روی زبان برنامه‌نویسی پایتون کار می‌کند و جامعه توسعه‌دهندگان مربوط به این زبان را مورد پشتیبانی قرار می‌دهد.

«لوکاش لانگا» از توسعه‌دهندگان هسته مرکزی پایتون که به عنوان مدیر انتشار نسخه‌های «پایتون 3.8» و «پایتون 3.9» هم فعالیت کرده از هم اکنون مسئولیت روزانه مدیریت بخش CPython را هم عهده‌دار شده تا بر مشارکت داوطلبان فعال با این زبان برنامه‌نویسی نظارت کند.

این مسئله رسیدگی به تمام موضوعات و درخواست‌های عقب افتاده را شامل می‌شود و علاوه بر آن مسائل دیگر از جمله حفظ و یکپارچه‌سازی مداوم (CI) و مجموعه آزمایش و ارائه خدمات را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد تا مشخص شود چه قسمت‌هایی از پروژه پایتون به بیشترین عملکرد نیاز دارند.

آقای لانگا این پست جدید را به عنوان «نگهبان پایتون» تشبیه کرد که در کنار شورای راهبری پایتون و تیم توسعه‌دهنده اصلی فعالیت می‌کند تا روند توسعه زبان برنامه نویسی به صورت روان دنبال شود.

لانگا در وبلاگ شخصی خود توضیح داد: «موقعیت DIR به جای آنکه به دیگران اعلام کند که چه کاری انجام دهند، یک نگهبان اصلی است تا فرآیندهای موجود را سرعت بخشد، انسدادهای پیش آمده را برطرف کند و از اجرای به موقع تغییرات با کیفیت عالی اطمینان کامل داشته باشد».

منبع: zdnet