تغییر ساختار اساسی در نحوه تولید محصولات و فعالیت‌های مایکروسافت

تغییر ساختار اساسی در نحوه تولید محصولات و فعالیت‌های مایکروسافت

همکاران سیستم-مایکروسافت از تغییر ساختار اساسی در این شرکت خبر داد و اعلام کرد که با تمرکز بیشتر بر مهندسی و برنامه‌های جامع خود قصد دارد به جای آنکه گروه‌های مجزا را در خط تولید محصولات مختلف مدیریت کند، خطوط تولید متنوع را توسعه بخشد.

به گزارش وب سایت itp، “استیو بالمر”(Steve Ballmer) مدیرعامل مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت بزرگ نرم‌افزاری به بخش‌های اصلی جدیدی طبقه‌بندی می‌شود که این بخش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند: مهندسی، بازاریابی، توسعه تجاری و تبلیغات، تحقیقات و استراتژی‌های پیشرفته، مالی، منابع انسانی، حقوقی و مدیریت طرح‌های عملیاتی.

این تقسیم‌بندی‌های جدید همچنین چهار بخش مجزای مهندسی را شامل می‌شوند: مهندسی سیستم‌های عامل، دستگاه‌ها و استادیو‌ها، ابزارها و خدمات؛ و مهندسی سیستم‌های پردازش ابری و سازمانی.

بالمر در بیانیه خود توضیح داد که استراتژی “یک مایکروسافت” یک “تجدید نظر گسترده در این شرکت نرم‌افزاری بوده است که به آن‌ها امکان می‌دهد سرعت نوآوری‌های خود را افزایش دهند، کارآمدی بیشتری داشته باشند و ظرفیت آن‌ها در دنیای رو به‌ تغییر افزایش یابد”.

به گفته بالمر، این اقدام اثرات قابل ملاحظه‌ای بر هر یک از استراتژی‌های واحد مایکروسافت برجا می‌گذارد، ظرفیت‌های آن‌ها را در فضاهای مهندسی/فناوری افزایش می‌دهد و امکان همکاری و فعالیت با یکدیگر را بین گروه‌های مختلف مایکروسافت بیشتر می‌کند تا آن‌ها به اهداف خود نزدیک‌تر شوند.

بالمر در بیانیه خود گفت: «ما به عنوان یک شرکت واحد بر مبنای یک استراتژی واحد عمل می‌کنیم و در جریان فعالیت‌های خود از استراتژی‌های مختلف پیروی نمی‌کنیم. اگرچه ما دستگاه‌ها و خدمات مختلفی را روانه بازار می‌کنیم، اما استراتژی‌ هسته‌ای و مرکزی ما این امکان را فراهم می‌کند تا اهداف مختلف خود را در هر فعالیتی که انجام می‌دهیم با یکدیگر به اشتراک بگذاریم. ما خطوط تولید خود را به صورت کلی‌نگر مورد بررسی قرار می‌دهیم و هر کدام از آن‌ها را به عنوان یک جزیره مجزا نمی‌بینیم. ما منابع مختلف را به خطوط تولید خود اختصاص می‌دهیم و دستگاه‌ها و خدماتی را عرضه می‌کنیم که در بخش‌ها و زمینه‌های مختلف زندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند و این جریان در نهایت می‌تواند بیشترین بازده را برای سهامداران مایکروسافت داشته باشد. تمام بخش‌های شرکت با یکدیگر مشترک می‌شوند تا ما در مسیر موفقیت خود گام‌های بهتری برداریم».