ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

تغییر زبان طراحی مایکروسافت برای ویندوز ۱۰

تغییر زبان طراحی مایکروسافت برای ویندوز 10

همکاران سیستم- مایکروسافت زبان طراحی جدید عرضه کرد که نحوه‌ی مدیریت و نمایش اپلیکیشن‌ها در رایانه‌های شخصی، گوشی‌های هوشمند و هدست‌ها را تغییر می‌دهد.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، فناوری جدید مایکروسافت Fluent Design System نام دارد که پیش‌تر با نام Neon شناخته می‌شد و از آن به عنوان سومین زبان طراحی شرکت مایکروسافت یاد می‌شود. پیش از این دو زبان طراحی Aero Glass و Metro توسط مایکروسافت عرضه شده بود.

پنج «عنصر بنیادین» مخصوص «سیستم طراحی جدید» که در قالب یک زبان ویژه ارایه شده است بخش‌های مختلف از جمله نور، عمق، حرکت، ماده و مقیاس را تحت پوشش قرار می‌دهد. مایکروسافت در اسناد و مدارک منتشر شده به قابلیت «عمق» در سیستم Fluent Design اشاره نکرد. با این وجود قابلیت «نور» به گونه‌ای ارایه شده است که می‌تواند توجه کاربران را به خود جلب کند و از طریق لایه‌های مختلف «عمق» نیز در تصویر ارایه می‌شود. قابلیت «حرکت» باعث می‌شود تصاویر متحرک نرم‌تر به نظر برسند و بین انتقال فعالیت‌ها روی پلتفرم اختلال ایجاد نشود. این در حالی است که قابلیت «ماده» ارایه شده است تا اشیا دیجیتالی با یک حالت فیزیکی واقعی ارایه شوند. قابلیت «مقیاس» به طراحی‌های دوبعدی و سه‌بُعدی برمی‌گردد.

معیارهای در نظر گرفته شده برای زبان طراحی Fluent Design ابزاری است که سازگاری زیادی دارد و از گوشی‌های هوشمند گرفته تا رایانه‌های رومیزی، کنسول بازی Xbox و هدست‌های واقعیت مجازی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *