تغییر استراتژی سازمان‌ها برای نحوه استفاده از داده‌ها

همانطور که مشتریان هر روز ردپای دیجیتالی خود را بزرگ‌تر می‌کنند، میزان داده‌هایی که کسب‌وکارها می‌توانند استخراج کنند هم روز به روز افزایش می‌یابد. اگر صاحبان کسب‌وکار نتوانند این اطلاعات را به درستی مدیریت کنند، داده‌های مذکور لزوما نمی‌توانند ارزش خاصی داشته باشند. در همین حال قوانین حاکم بر استفاده از داده‌ها نیز همچنان در حال تغییر است.

گزارش سالانه «وضعیت بازار سلزفورس» که روز گذشته منتشر شد نحوه تطبیق سازمان‌ها با این چشم‌انداز پویا را به روشنی نشان می‌دهد.

در این گزارش گفته شد: «از آنجایی که اپل، گوگل و دیگران استفده از داده‌های کوکی مربوط به شخص ثالث را محدود می‌کنند، محبوبیت نسبی منابع داده در حال تغییر است. هویت‌های دیجیتال شناخته شده مانند آدرس پست الکترونیک و شناسه‌های اجتماعی در حال حاضر محبوب‌ترین منبع داده مشتریان محسوب می‌شوند. بنابراین آنها داده‌های معاملاتی، علایق و ترجیحات کاربران را در اختیار می‌گیرند. هویت‌های آفلاین از جمله آدرس‌های پستی به همراه هویت‌های دیجیتالی ناشناس مانند کوکی‌ها و شناسه‌های دستگاه در سال گذشته بیشترین کاهش محبوبیت خود را تجربه کردند».

این گزارش که در ماه مه بیش از 8200 مدیر بازاریابی در سازمان‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد، نشان می‌دهد که صاحبان کسب‌وکار انتظار دارند 40 درصد از منابع داده مورد استفاده خود را بین سال‌های 2021 و 2022 میلادی افزایش دهند.

در عین حال، تنها 33 درصد صاحبان کسب‌وکار از توانایی خود در ایجاد تجربیات مرتبط با داده‌های مشتری رضایت کامل دارند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که کسب‌وکارها  در حصول اطمینان از کیفیت داده‌ها پیشرفت ناچیزی داشته‌اند. به عنوان مثال تنها 42 درصد آنها از کیفیت داده‌های خود راضی هستند و در حالی که این رقم در سال 2020 میلادی 37 درصد گزارش شده بود.

منبع: zdnet