تعدد پلت فرم‌های نرم افزاری برای کسب و کار‌ها دردسرساز است

همکاران سیستم- موسسه پژوهشی فورستر در گزارشی اعلام کرده است تعدد پلت فرم‌های نرم افزاری موجود برای کسب و کارهای مختلف باعث کاهش کارایی و افزایش هزینه آن‌ها می‌شود.
بر اساس گزارش eweek، در حالی که فناوری‌های اطلاعاتی با هدف افزایش کارایی کسب و کار‌ها و مشاغل تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما بسیاری از کسب و کار‌ها در مدیریت پلت فرم‌های نرم افزارهای مختلف با دشواری‌هایی مواجه هستند. موسسه پژوهشی فورستر دریافته است که کسب و کار‌ها نمی‌توانند به آسانی از ابزارهای اتوماسیون مختلف در کسب و کارهای خود استفاده کنند.
پیمایشی که موسسه فورستر در میان ۴۴۸ متخصص آی تی انجام داده، نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از این متخصصان گفته‌اند در زمینه یکپارچه کردن ابزارهای اتوماسیون پلت فرم‌های مختلف با مشکل مواجه هستند. بر اساس این گزارش، ۴۸ درصد از متخصصان آی تی شرکت کننده در این نظرسنجی گفته‌اند عدم وجود قابلیت همگام سازی خودکار بین کارهای مختلف، ضرورت دخالت مستقیم متصدیان آی تی در عملیات همگام سازی را افزایش داده است. ۴۸ درصد از پاسخگویان نیز گفته‌اند تعدد این پلت فرم‌ها باعث شدن نتوانند عملیات مورد نظر خود را در زمان مورد مشخص انجام دهند. ۳۶ درصد از پاسخگویان نیز از دشواری انتقال عملیات از یک پلت فرم به پلت فرم دیگر گله کرده‌اند.
نتایج این نظرسنجی نشان داده است ابزارهای اتوماسیون مختلفی که برای پلت فرم‌های یونیکس، لینوکس، ویندوز، مین فریم و پلت فرم‌های اوراکل و سپ وجود دارد، دشواری‌هایی را برای کسب و کارهای کاربر به وجود آورده است. مهم‌ترین مشکل این کسب و کار‌ها ناتوانی در یکپارچه سازی ابزارهای مختلف تحت این پلت فرم‌ها است.
در این گزارش آمده است شرکت‌هایی مثل بی‌ ام سی، اچ پی و آی بی‌ ام ابزارهایی عرضه می‌کنند که به یکپارچه سازی پلت فرم‌های مختلف کمک می‌کند. بر اساس نظر اکثر پاسخگویان، استفاده از این ابزار‌ها اشتباهات ناشی از مداخلات مستقیم متصدیان آی تی را کاهش می‌دهد و از لحاظ زمانی و هزینه نیز صرف‌های اقتصادی دارد.