تعداد کاربران نسخه جدید آفیس 365 از یک میلیون نفر گذشت

تعداد کاربران نسخه جدید آفیس 365 از یک میلیون نفر گذشت

همکاران سیستم- مایکروسافت اعلام کرده است تعداد کاربران یکی از راهکارهای پردازش ابری این شرکت که به نسخه هوم پریمیوم آفیس 365 معروف شده است، از صد میلیون گذشته است.

به گزارش وب سایت cmswir، آفیس 365 یکی از راهکارهای آفیس است که مایکروسافت آن را در فضای پردازش ابری عرضه کرده است. نسخه جدید این راهکار حدود سه ماه قبل روانه بازار شد و به آفیس 2013 معروف شد. بنابر اعلام مایکروسافت، این نسخه از سوی کاربران مورد استقبال زیادی واقع شده و تعداد مشترکان آن در عرض کمتر از چهار ماه از مرز یک میلیون نفر گذشته است.

شرکت مایکروسافت آفیس 365 را در نسخه‏های متفاوتی عرضه کرده است که از آن جمله می‏توان به نسخه‏های ویژه کاربران خانگی، دانشگاهی، اداری و نیز نسخه‏هایی با نام‏های پروپلوس و 2013 اشاره کرد. آفیس 2013 نیز در نسخه‏های مختلفی مثل آفیس پروفشنال، آفیس استاندارد، آفیس هوم اند استیودنت (Home & Student) و آفیس هوم اند بیزینس (Home & Business) اشاره کرد.

در حال حاضر کاربرانی که مایل به استفاده از نسخه تحت پردازش ابری آفیس هستند می‏توانند با پرداخت حق اشتراک ماهیانه از این راهکار استفاده کنند. پرداخت ماهیانه این حق اشتراک‏ها به‌ویژه برای کسب و کارهای کوچک بسیار جذاب است.

بر اساس این گزارش، کاربرانی که قصد استفاده از نسخه هوم پریمیوم آفیس 365 را دارند باید سالانه 100 دلار (یا ماهیانه 8.33 دلار) به عنوان حق اشتراک بپردازند. نسخه ویژه کاربران دانشگاهی این راهکار نیز ارزان‏تر است و کاربران دانشگاهی در آمریکا با پرداخت 79.99 دلار به ازای چهار سال می‏توانند از آن استفاده کنند.

یکی از موفقیت‏های مایکروسافت در زمینه بازاریابی نسخه هوم پریمیوم آفیس 365 این است که در مقایسه با راهکارهای پردازش ابری دیگر رقبا در مدت بسیار کمتری توانسته یک میلیون کاربر جذب کند.