ترافیک اطلاعات فضای پردازش ابری تا سال ۲۰۱۶ شش برابر می‌شود

ترافیک اطلاعات فضای پردازش ابری تا سال ۲۰۱۶ شش برابر می‌شود

همکاران سیستم- شرکت سیسکو بر اساس یک مطالعه جدید توضیح داد تا سال ۲۰۱۶ میلادی میزان ترافیک مراکز داده در سراسر جهان به ۶.۶ زِتابایت (Zettabyte) می‌رسد و تقریبا دوسوم این حجم به ترافیک فضای پردازش ابری اختصاص پیدا می‌کند که سیسکو این روند را سریع‌ترین رشد ترافیک اطلاعاتی می‌داند.
به گزارش وب سایت eweek، مقامات شرکت Cisco Systems ترافیک شبکه‌ای در مراکز داده را با سرعت بسیار زیاد رو به افزایش می‌بینند و بر این باورند که فضای محاسبات ابری در این فضای رو به‌رشد نقش عمده و اساسی ایفا می‌کند.
این شرکت بزرگ شبکه‌ای، در جریان دومین انتشار لیست سالانه Cisco Global Cloud Index توضیح داد که ترافیک جهانی مراکز داده تا سال ۲۰۱۶ میلادی چهار برابر می‌شود و در کل به ۶.۶ زِتابایت می‌رسد. بر این اساس، ترافیک انتقال اطلاعات مبتنی بر فضای پردازش ابری در گستره جهانی با افزایش ۶ برابری از ۶۸۳ اگزابایت (Exabyte) در سال ۲۰۱۱ طی دوره زمانی ۴ ساله به ۴.۳ زتابایت می‌رسد.
سیسکو و دیگر تولیدکنندگان تجهیزات شبکه‌ای، مذاکرات گسترده‌ای پیرامون افزایش قابل ملاحظه‌ ترافیک اینترنتی جهان انجام داده‌اند و بر این باورند که این روند به دنبال افزایش چشمگیر تعداد کاربران اینترنتی جهان و همچنین تعداد دستگاه‌های الکترونیکی متصل به شبکه اینترنت به خصوص گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی صورت گرفته است.
به دنبال رونق گرفتن فعالیت‌های کاری موبایلی و همچنین استفاده از ابزارهای الکترونیکی شخصی در محل کار (BYOD)، شبکه‌های سازمانی نیز شاهد رشد قابل ملاحظه تعداد کاربران و دستگاه‌های الکترونیکی متصل به اینترنت هستند. طبق گزارش منتشر شده از سوی سیسکو، بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ میلادی حدود ۷۶ درصد ترافیک مراکز داده مربوط به سیستم داخلی آن مرکز داده خواهد بود.