تحولات بازار جهانی چاپگر‌ها در سال ۲۰۱۲

تحولات بازار جهانی چاپگر‌ها در سال ۲۰۱۲

همکاران سیستم- اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که قصد چاپ کردن تصاویر یا متن‌های مورد نظر را از روی گوشی هوشمند یا رایانه لوحی دارید، نسل جدید چاپگرهایی که در سال ۲۰۱۲ میلادی روانه بازار می‌شوند این فرآیند را برای شما آسان می‌کنند و راه‌های مختلفی را به شما ارایه می‌دهند از طریق اینترنت یا پست الکترونیکی بتوانید به سادگی پرینت‌های خود را انجام دهید. در سال ۲۰۱۲ میلادی دو روند تحولی مهم در صنعت جهانی چاپگر‌ها توسعه می‌یابد:
•    چاپ موبایلی مبتنی بر پردازش ابری: چاپ‌های موبایلی مبتنی بر پردازش ابری به کاربران امکان می‌دهد با ابزارهای همراه، تصاویر موردنظر خود را از طریق Wi-Fi یا فناوری ارتباطی بلوتوث به صورت بی‌سیم به چاپگر منتقل کنند. هر چند این روش‌ها اکنون نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند اما از حدود یک سال قبل شرکت‌های اپل، گوگل، HP و Lexmark ابزارهای نوآورانه جدیدی را در این زمینه ارایه کرده‌اند که کار را برای کاربران آسان می‌کند. به عنوان نمونه شرکت اپل سال قبل فناوری AirPrint را ارایه کرد که امکان می‌دهد از طریق سیستم Wi-Fi به وسیله دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS انواع مختلف فایل‌ها را به صورت بی‌سیم به چاپگر منتقل کرد. لازم به ذکر است که هم‌اکنون شرکت‌های تولیدکننده دوربین‌های دیجیتالی نیز روی این فناوری‌ها بسیار تاکید دارند.

•    شرکت‌های HP و Lexmark: پیشگامان صنعت چاپگر: در اواخر سال ۲۰۱۰ میلادی شرکت HP فناوری ویژه‌ای را مبتنی بر فضای اینترنت با نام Print Apps روانه بازار کرد تا امکان چاپ هر فایلی از نقشه‌ها گرفته تا بلیت سینما، پازل کودکان و مانند آن برای کاربران فراهم شود. این شرکت همچنین نسخه ویژه‌ای از ابزار خود را مناسب کاربران با نام ePrint روانه بازار کرد که به کاربران امکان می‌دهد فایل مورد نظر خود را به چاپگری که به فناوری ePrint مجهز شده است با پست الکترونیکی ارسال و آن را چاپ کنند. اما در سال ۲۰۱۲ میلادی شاهد ابزارهای بیشتری در این زمینه خواهیم بود و این بازار را رقابتی‌تر خواهیم دید

pcworld