تجربه جدید مایکروسافت برای انتقال کل سیستم عامل به فضای ابری

با تغییر مفهوم کار طی چند سال گذشته، شرکت مایکروسافت به تازگی «ویندوز 365» خود را به گونه‌ای معرفی کرده که از آن به عنوان یک سرویس ابری یاد می‌شود تا در قالب یک روش جدید، تجربه استفاده از سیستم‌های عامل ویندوز 10 یا ویندوز 11 کاملا متفاوت شود.

«ویندوز 365» به گونه‌ای طراحی شده است که سیستم عامل را به فضای پردازش ابری این شرکت یا همان «مایکروسافت کلود» انتقال می‌دهد و به صورت ایمن، یک تجربه کاملا متفاوت از ویندوز ارائه می‌کند تا در آن همه برنامه‌ها، داده‌ها و تنظیمات مربوطه به دستگاه‌های شخصی یا سازمانی کاربر منتقل شوند.

مایکروسافت این قابلیت جدید را Cloud PC نامگذاری کرده که در اصل یک مجموعه جدید از خدمات پردازش شخصی است که فضای ترکیبی را در اختیار کاربران می‌گذارد.

«ساتیا نادلا» مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مایکروسافت در این خصوص گفت: «با “ویندوز 365” خانواده جدیدی از خدمات را ایجاد می‌کنیم:‌ Cloud PC».

همان‌طور که برنامه‌های مورد نیاز از طریق سیستم‌های نرم‌افزار-به‌عنوان-خدمات (SaaS) در دسترس قرار می‌گیرند، این سرویس جدید سیستم عامل را از طریق فضای ابری در اختیار کاربر می‌گذارد.

این قابلیت جدید به سازمان‌ها امکان می‌دهد با انعطاف‌‌پذیری بیشتر و روش ایمن بتوانند بدون توجه به موقعیت مکانی، نیروهای کاری خود را برای بهره‌وری هرچه بیشتر ارتباط گسترده‌تر با همکاران فعالیت‌های خود را پیش ببرند.

براساس آخرین خبرهای منتشر شده قرار است تمامی کسب‌وکارها از تاریخ دوم آگوست به صورت رسمی به «ویندوز 365» دسترسی داشته باشند.

منبع: itp