تا دو هفته دیگر جزییات نهایی ویندوز ۱۰ اعلام می‌شود

تا دو هفته دیگر جزییات نهایی ویندوز ۱۰ اعلام می‌شود

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت طی دو هفته آتی جزییات مربوط به نسخه جدید سیستم‌عامل خود موسوم به ویندوز ۱۰ را اعلام می‌کند و با این وجود قرار است قابلیت‌های جدید این محصول برمبنای به‌روزرسانی‌های روزانه معرفی شوند.به گزارش وبسایت Gsmarena مایکروسافت در حال کار کردن روی مرورگر اینترنتی جدیدی است که با نام Spartan شناخته می‌شود و قرار است جایگزین Internet Explorer شود.
اما هم‌اکنون تصاویر جدیدی از این مرورگر اینترنتی منتشر شده است که نشان می‌دهد بخش نوار ابزار در آن تغییر کرده است و البته این مرورگر با ظاهر جدیدی از ویندوز اجرا شده است.
این نوار ابزار طراحی متفاوتی را شامل می‌شود و آیکون‌های جدید و رنگ ساده از مهم‌ترین قابلیت‌های آن محسوب می‌شوند. گفته می‌شود که این نوار ابزار در نسخه Windows ۱۰ Consumer Preview به دست کاربران می‌رسد و قرار است که این نسخه از سیستم‌عامل جدید مایکروسافت در هفته‌ها یا ماه‌های پیش‌رو عرضه شود.
نسخه جدید مرورگر اینترنتی مایکروسافت که با نام Spartan شناخته می‌شود در فروشگاه اینترنتی این شرکت با نام Windows Store عرضه خواهد شد. این اقدام به مایکروسافت امکان می‌دهد تا بتواند مرورگر خود را به صورت مرتب به‌روز کند و آن را به صورت رقابتی‌تر در اختیار کاربران قرار دهد.
با این اتفاق مرورگر IE کنار گذاشته نمی‌شود و پشتیبانی از آن برای سازمان‌ها و کاربران خانگی همچنان ادامه خواهد داشت.
دستیار مجازی مایکروسافت موسوم به Cortana نیز در کنار Spartan ارتقا یافته است و قابلیت‌های جست‌وجو و ردیابی اطلاعات را برعهده خواهد داشت.
مرورگر اینترنتی Spartan روش جدیدی برای باز کردن چند صفحه در یک گروه ویژه ارائه می‌دهد. مایکروسافت در تاریخ ۲۱ ژانویه مراسمی را برای ویندوز برگزار می‌کند و پیش‌بینی شده است که طی این اتفاق در مورد بازی‌های این سیستم‌عامل نیز صحبت‌هایی به میان آید.
پیش‌بینی شده است که ویندوز به یک پلتفرم یکپارچه تبدیل شود و تمام محصولات مایکروسافت را در یک قالب به دست کاربران برساند.