تاکید گارتنر بر نقش بهینه‏‌سازی فرایند توسعه و نگهداری نرم‌‏افزارهای کاربردی

تاکید گارتنر بر نقش بهینه‏‌سازی فرایند توسعه و نگهداری نرم‌‏افزارهای کاربردی

همکاران سیستم- تحلیل‏گران گارتنر می‌‏گویند بهینه‏‌سازی فرایندهای توسعه و نگهداری نرم‌‏افزار‌ها و برنامه‌‏های کاربردی می‌‏تواند هزینه آی تی سازمان‏‌ها در این حوزه را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.
به گزارش وب‏‌سایت gartner، بهینه‌‏سازی فرایند توسعه و نگهداری نرم‏‌افزارهای کاربردی (ADM) می‌‏تواند هزینه‏ آی تی سازمان‏‌ها در این زمینه را تا بیش از۵۰ درصد کاهش دهد. تحلیل‏گران معتقدند مدیران آی تی می‌‏توانند با حذف سیستم‌‏های قدیمی، معماری‌‏های نرم‌‏افزاری پیچیده و رویکردهای از رده خارج در مصرف بودجه‌‏ای که قرار است صرف توسعه و نگهداری نرم‌‏افزارهای کاربردی خود کنند، صرفه‌جویی کنند. دا رولد، یکی از تحلیل‏گران ارشد گارتنر در این باره اعلام کرده است فرایند توسعه و نگهداری نرم‌‏افزارهای کاربردی معمولاً ۳۴ درصد از بودجه آی تی سازمان‏‌ها را مصرف می‌‏کند. اکثر سازمان‏‌ها مایلند تصور کنند این هزینه در طول زمان فقط به خاطر افزایش هزینه نیروی کار و افزایش پیچیدگی‏‌ها و تعدد برنامه‏‌ها و نرم‌‏افزارهای کاربردی افزایش می‌‏یابد. اما هزینه‏‌های واحد ADM را می‌‏توان به طرز چشمگیری کاهش داد و برای نرم‌‏افزار‌ها و منبع‏‌یابی برای چرخه عمر هر کدام از آن‌ها بهترین رویه‏‌ها را انتخاب کرد.
بر اساس برآورد تحلیل‏گران گارتنر، تعداد بسیاری کمی از شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها در زمینه منبع‌‏یابی برای خدمات نرم‌‏افزاری خود از رویکرد جامع و روش‌‏شناسانه‌‏ای استفاده می‌‏کنند. مطالعات نشان می‌‏دهد به طور متوسط فقط ۱۱ درصد سازمان‏‌ها در زمینه منبع‏‌یابی مناسب برای خدمات نرم‌‏افزاری خود از مهارت و تسلط کافی برخوردارند و بسیاری دیگر نگاهی تاکتیکی به این فرایند دارند.
شرکت گارتنر در گزارش خود توصیه‌‏هایی را ارائه کرده است تا مدیران آی تی به کمک آن‌ها بتوانند هزینه توسعه و نگهداری نرم‏‌افزارهای کاربردی خود را کاهش دهند. ایجاد یک سبد ویژه نرم‏‌افزارهای کاربردی و تحلیل فعالیت‏‌های مرتبط با طول عمر نرم‌‏افزار‌ها به منظور یکپارچه‏‌سازی عرضه‌‏کنندگان فرایندهای توسعه و نگهداری نرم‏‌افزار‌ها، استفاده از سنجه‌‏های مناسب برای سنجش صحیح حجم سبد نرم‌‏افزار‌ها و تعیین اندازه مناسب تیم‏‌های توسعه و نگهداری نرم‌‏افزار‌ها و بهینه‏‌سازی مداوم فعالیت‏‌های مرتبط به توسعه و نگهداری نرم‏‌افزار‌ها از جمله توصیه‌‏های گارتنر در این زمینه است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *