تاکید پژوهشگران بر ضرورت بازنگری دیدگاه کسب و کار‌ها درباره مشتریان

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی فورستر در گزارشی اعلام کرده است شیوه‌های گردآوری اطلاعات درباره مشتریان به خاطر تغییر رفتار مشتریان و تلاش شرکت‌های تجاری برای استفاده از فرصت‌های موجود در حال تغییر است.
به گزارش وب سایت cmswire، شرکت فورستر در گزارش خود اعلام کرده است که رفتار مشتریان به خاطر رواج گسترده گوشی‌های هوشمند و سایر ابزارهای همراه در حال تغییر است که این تغییر موقعیتی را برای شرکت‌های تجاری ایجاد کرده است که یک طرف آن فرصت است و طرف دیگر آن تهدید. وجود فناوری‌ها و ابزارهای همراه نوین باعث شده مشتریان همیشه در دسترس باشند و بیش از هر زمان دیگری پذیرای یک ارتباط دو طرفه و تعاملی باشند، اما از طرف دیگر باعث شده در مقابل تلاش‌های ناشیانه شرکت‌ها و سازمان‌ها برای جمع آوری اطلاعات صبوری چندانی از خود نشان ندهند.
فورستر بر پایه این گزارش به شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری توصیه کرده است در دیدگاه‌های خود درباره مشتریان بازنگری کنند، چرا که امروزه مشتریان قادر به کنترل محتوا و کانال‌های ارتباطی خود هستند. پژوهشگران فورستر گفته‌اند کنترل مشتریان بر کانال‌های ارتباطی می‌تواند به بهبود مشارکت و وفاداری آن‌ها نسبت به یک شرکت یا سازمان تجاری کمک کند.
فورستر در این گزارش بر نقش داده‌های کلان نیز تاکید کرده و پیش‌بینی کرده در آینده اطلاعات مربوط به یک محصول ارزشی بیش از خود آن محصول خواهد یافت. پژوهشگران این شرکت همچنین توصیه کرده‌اند شرکت‌های تجاری برای گردآوری اطلاعات و داده‌های مربوط به مشتریان باید اطلاعات و داده‌های مربوط به کالا‌ها و محصولات را نیز مدنظر قرار دهند، چرا که مرز بین محصولات و کالاهای مختلف و کاربران آن‌ها در حال از بین رفتن است.