تاکید مدیرعامل گوگل بر هوش مصنوعی و خدمات پردازش ابری

تاکید مدیرعامل گوگل بر هوش مصنوعی و خدمات پردازش ابری

همکاران سیستم- تا پیش از این «لری پیج» و «سرگی برین» بنیانگذاران گوگل نحوه فعالیت و چشم انداز این شرکت را هر سال منتشر می‌کردند و این بار «ساندار پیچای» مدیرعامل هندی گوگل اهداف اصلی و فعالیت‌های پیش‌روی آن را بازگو کرده است.

به گزارش وبسایت indianexpress، پیچای با انتشار نامه‌ای روی وبلاگ رسمی گوگل بار دیگر تکرار کرد «اطلاعات جهانی را سازماندهی می‌کند آنها را به صورت جهانی در دسترس و کاربردی می‌کند».

او با تاکید بر هوش مصنوعی (AI)، پلتفرم‌های قدرتمند پردازشی و خدمات پردازش ابری اعلام کرد که سیستم‌های موبایلی به یک دستگاه کنترل از راه دور برای زندگی روزمره تبدیل شده‌اند و ارتباطات، خرید، آموزش، یادگیری و سرگرمی مردم مبتنی بر گوشی‌های هوشمند انجام می‌شود و این فرآیند طی چند سال گذشته به طور باورنکردنی گسترش یافته است.

او در این نامه توضیح داد: «جست‌وجو که هسته مرکزی فعالیت‌های گوگل محسوب می‌شود به طور ویژه در دستگاه‌های موبایلی انجام می‌شود و تعداد جست‌وجوهای انجام شده مبتنی بر فرمان‌های صوتی بسیار افزایش یافته است. این شرکت فرآیند مذکور را بسیار آسان کرده است و هم‌اکنون از طریق سرویس Google Now کاربران می‌توانند اطلاعاتی مانند وضعیت آب و هوا در منطقه‌ای که قصد سفر به آنجا دارند را از همین طریق دریافت کنند».