تامین ۱۰۰ درصد انرژی مورد نیاز اپل از منابع پاک

همکاران سیستم- شرکت اپل روز گذشته اعلام کرد انرژی مورد نیاز همه‌ی تجهیزات و دفاتر آن در سراسر جهان از این پس ۱۰۰ درصد از منابع پاک تامین می‌شود و به طور دقیق‌تر می‌توان گفت تمام فروشگاه‌های اپل، دفاتر و مراکز داده آن در ۴۳ کشور مختلف برای تامین انرژی مورد نیاز خود فقط از منابع انرژی پاک بهره می‌برند.
این شرکت بزرگ تولیدکننده گوشی هوشمند آیفون اعلام کرد ۹ شرکت دیگر از شرکای آن نیز به صورت ۱۰۰ درصد تمام وابستگی انرژی خود را به منابع پاک انتقال داده‌اند تا در جریان تولید محصولات اپل فقط از این منابع استفاده کنند. شرکت اپل هم اکنون ۲۳ کمپانی تامین کننده قطعات و تجهیزات را زیرمجموعه خود قرار داده است که هر کدام به نوعی از انرژی‌های پاک بهره می‌برند.


«تیم کوک» مدیرعامل شرکت اپل با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «ما متعهد هستیم تا جهان را بهتر از آنچه که در اختیار گرفتیم تحویل دهیم. پس از سال‌ها تلاش مستمر مفتخر هستیم که این هدف مهم را محقق کرده‌ایم.»
در ادامه این بیانیه گفته شد: «ما همچنان قصد داریم مرزهای موجود در جریان تامین مواد اولیه محصولات، بازیافت آنها، تجهیزات زیرمجموعه، شرکت‌های تامین کننده قطعات و … را نیز در جهتی هدایت کنیم که به صورت خلاقانه از منابع انرژی پاک استفاده کنند و منابع انرژی تجدیدپذیر بتوانند جایگزین شوند تا آینده بهتری را رقم بزنیم.»
البته باید توجه داشت در عمل هیچ راهی وجود ندارد که شرکت اپل بتواند به معنای واقعی به صورت کاملا ۱۰۰ درصد همه انرژی مصرفی خود را از منابع پاک تامین کند. اپل مانند شرکت آلفابت به میزان کافی انرژی سبز خریداری کرده است تا بتواند فقط به این منابع وابسته باشد. ولی با این وجود فروشگاه‌های اپل در شهرهای مختلف همچنان می‌توانند از منابع شهری برای تامین انرژی خود استفاده کنند.

منبع: Zdnet