تامین ۱۰۰ درصد انرژی‌های مورد نیاز آمازون از منابع تجدیدشدنی

تامین ۱۰۰ درصد انرژی‌های مورد نیاز آمازون از منابع تجدیدشدنی

همکاران سیستم- شرکت آمازون تصمیم گرفته است ۱۰۰ درصد انرژی‌های مورد نیاز خود را از منابع تجدیدشدنی تامین کند و مسیر شرکت‌هایی مانند گوگل و اپل را ادامه دهد که با انجام این کار به طور کامل به منابع انرژی تجدیدشدنی وابسته شده‌اند.به گزارش وبسایت energydigital، مرکز ارائه خدمات Amazon Web Services(AWS) با انتشار یک یادداشت توضیح داد: «خدمات پردازش ابری نسبت به خدمات سنتی رایانه‌ای سازگاری بیشتری را محیط زیست دارند».
در ادامه این مطلب آمده است: « امروزه شرکت‌های شخصی یک یا چند مرکز داده در اختیار گرفته‌اند تا به نیازهای فناورانه داخلی خود پاسخ گویند. حتی باتوجه به سازگاری گسترده با خدمات مجازی‌سازی، بسیاری از سازمان‌ها همچنان برای استفاده بهینه و کارآمد از زیرساخت‌های مربوط به مراکز داده مشکل دارند. نتیجه این اتفاق باعث می‌شود تا بخشی از ظرفیت مرکز داده غیرقابل استفاده باقی بماند و انرژی که برای این بخش به کار گرفته می‌شود، هدر رود».
شرکت آمازون سرورهای فوق کارآمد و زیرساخت‌های پیشرفته خود را برای جلب مشتری به کار گرفته است و از این طریق می‌کوشد به هدف یاد شده دسترسی پیدا کند. البته باید توجه داشت این تغییر به‌گونه‌ای نیست که یک‌ شبه حاصل شود.
“کلینت فینلی”(Klint Finley) برای نشریه Wired در این خصوص نوشت: «آمازون مانند دیگر شرکت‌هایی که به صورت ۱۰۰ درصدی از منابع انرژی تجدید شدنی بهره‌ می‌برند باید چندین سال تلاش کند تا این هدف را برای خود محقق سازد».
او در ادامه توضیح داد: «برای مثال شرکت فیس‌بوک در سال ۲۰۱۲ میلادی پیش‌بینی کرد طی سال بعد از آن میزان استفاده از منابع انرژی غیرتجدیدشدنی را افزایش می‌دهد و این در حالی بود این شرکت تعداد زیادی منبع انرژی تجدیدشدنی را به مجموعه کاری خود افزوده بود. فیس‌بوک پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۱۵ تنها ۲۵ درصد از انرژی مورد نیاز آن از منابع تجدیدشدنی تامین شود».