تاثیر قابل‌ملاحظه‌ی خدمات رایانش ابری بر افزایش فروش سرورهای سازمانی

همکاران سیستم- فروش سرورهای سازمانی در فصل سوم سال جاری میلادی به میزان قابل ملاحظه افزایش یافت و این در حالی بود که کسب‌وکارها در سراسر جهان خرید سیستم‌های جدید برای سازگاری با خدمات رایانش ابری بزرگ از جمله سرویس‌های گوگل و آمازون را آغاز کردند و این مسئله باعث رونق بازار شد.
به گزارش وب‌سایت Zdnet، بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، درامد بازار جهانی سرورها در سومین فصل از سال جاری میلادی به ۱۷ میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹.۹ درصد بیشتر بود. عرضه سرورهای Purely اینتل و AMD EPYC با درخواست فراوان سازمان‌های جهانی مواجه شد.
نکته مهم دیگری که وجود داشت این بود که سازمان‌ها بار دیگر به خرید سرورها رو آورده‌اند. فروش سرورها به میزان قابل ملاحظه توسط شرکت‌های ارایه دهنده خدمات رایانش ابری در گستره وسیع رونق گرفت و البته بخش اعظم درآمدهای این بازار به شرکت‌های تولیدکننده سرور بی‌نام و نشان اختصاص یافت.
در مجموع می‌توان گفت عرضه جهانی سرورها در سومین سه ماهه سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۱۱.۱ درصدی به ۲.۶۷ میلیون دستگاه رسید.
در زمینه مراکز ارایه دهنده خدمات رایانش ابری، آمازون بیشترین تاثیر را در افزایش فروش سرورها برجا گذاشت و با این وجود گوگل و فیسبوک نیز پس از یک توقف در این بازار تاثیرگذار بودند.