بی‌اعتمادی کاربران به سازمان‌ها در پی سرقت‌های اطلاعاتی

همکاران سیستم- نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد سازمان‌های مستقر در منطقه خاورمیانه که با سرقت‌های اطلاعاتی مواجه شدند در معرض خطر از دست دادن اعتماد مشتریان خود هستند.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، در بررسی مرکز Gemalto مشخص شد ۴۱ درصد کاربران بر این باورند که سازمان‌ها امنیت اطلاعات مشتریان را چندان جدی تلقی نمی‌کنند و ضعف امنیتی باعث به خطر انداختن این اطلاعات شده است. با این وجود در بررسی جدید همچنین مشخص شد مشتریان سازمان‌ها قادر به حفظ امنیت داده‌های خود نیستند و در این میان ۶۴ درصد آنها از رمز عبور مشابه برای چند حساب کاربری استفاده می‌کنند و این در حالی است که ۲۸ درصد کسب و کارها همچنان فرآیندهای دو مرحله‌ای برای تشخیص هویت کاربران را مورد استفاده قرار می‌دهند.

کارشناسان در پایان این بررسی همچنین دریافتند که مشتریان فقط به برخی صنایع اعتماد دارند و در این میان ۲۸ درصد کاربران گفتند که فقط به بانک‌ها اطمینان دارند تا از داده‌های شخصی‌شان به خوبی محافظت شود. پس از آن ۲۳ درصد کاربران دولت را قابل‌ اعتمادترین مرکز خواندند، ۱۹ درصد به کارخانه‌های تولید دستگاه‌های الکترونیکی اشاره کردند و ۹ درصد هم گواهینامه‌های صنعتی را ایمن‌ترین منبع خواندند.

«جیسون هارت» مدیر مرکز فناوری، تشخیص هویت و حفاظت از داده‌های Gemalto در این خصوص گفت: «کاربران از اینکه مسئولیت حفاظت از داده‌های شخصی خود را به یک کسب و کار واگذار کنند بسیار راضی خواهند بود، ولی توقع دارند بدون هرگون مشکل تمام ضوابط امنیتی برای اطلاعات آنها لحاظ شود.»