بیگ کامرس کاربری نرم افزارهای کاربردی را برای کسب و کارهای کوچک ساده می‌کند

همکاران سیستم- شرکت نوپای استرالیایی بیگ کامرس (Bigcommerce) تلاش می‌کند به فروشگاه مجازی نرم افزارهای کاربردی اپل برای کسب و کارهای کوچک تبدیل شود. بیگ کامرس در واقع پلت فرمی برای تجارت الکترونیک است که شرکت‌های کاربر به کمک آن می‌توانند ویترین‌های مجازی برای خود طراحی کنند.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت بیگ کامرس که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده، به تازگی موفق شده نظر سرمایه گذارانی چون مایک ماپلز را که از اولین سرمایه گذاران شرکت توئیتر بود، به خود جلب کند و ۲۰ میلیون دلار بر سرمایه‌های خود بیفزاید. بیگ کامرس حالا تصمیم گرفته بخشی از این ۲۰ میلیون دلار را صرف سرمایه گذاری بر روی توسعه فروشگاه مجازی نرم افزارهای کاربردی اپل برای کسب و کارهای کوچک کند. یکی از اهداف بیگ کامرس از این اقدام این است که کاربری این نرم افزار‌ها را برای کسب و کارهای کوچک ساده کند.
بیگ کامرس در سه سالی که از تاسیس آن می‌گذرد، شاهد رشد هزار درصدی درآمدهای خود در بخش خدمات پردازش ابری بوده است. در این مدت بیش از سی‌هزار فروشگاه مجازی از خدمات این شرکت استفاده کرده‌اند. این شرکت تلاش می‌کند تعداد کارکنان خود را تا دو سال آینده تا ۷۰ درصد افزایش دهد.
شرکت بیگ کامرس در حال حاضر دارای یک فروشگاه مجازی اختصاصی نیز هست که نرم افزارهای کاربردی سازگار با پلت فرم خود را در آن عرضه می‌کند. بیگ کامرس قصد دارد بخشی از ۲۰ میلیون دلار سرمایه خود را صرف جذب توسعه دهندگان نرم افزاری طرف ثالث کند تا در تولید و طراحی نرم افزارهای سازگار با پلت فرم تجارت الکترونیک این شرکت مشارکت کنند.
براساس این گزاش، هم اکنون ۶۵ درصد از مشتریان این شرکت در آمریکا فعالیت می‌کنند و بقیه مشتریان آن نیز در کشورهای کانادا، استرالیا، بریتانیا و دیگر کشورهای جهان فعال هستند.