«بینگ» مایکروسافت جست‌وجوگر پیش‌فرض کاربران سازمانی کروم

مایکروسافت هفته گذشته اعلام کرد موتور جست‌وجوگر اینترنتی «بینگ» را به صورت پیش‌ فرض برای کاربران سازمانی مرورگر اینترنتی کروم ارایه می‌کند. این موتور جست‌وجوی اینترنتی که توسط مایکروسافت توسعه می‌یابد قرار است به صورت پیش فرض برای تمام کاربران سازمانی به شکلی ارائه شود که مرورگر اینترنتی کروم را در کنار «آفیس 365 پروپلاس» به عنوان پلتفرم اصلی غول نرم‌ افزاری جهان برای اشتراک خدمات سازمانی مورد استفاده قرار می‌دهند.

تعویض جست‌وجوگر اینترنتی پیش‌فرض در مرورگر اینترنتی کروم از ماه آینده آغاز می شود و تا ژوئیه امسال این فرایند برای تمام کاربران سازمانی مایکروسافت اعمال خواهد شد. انجام این تغییر در بازه زمانی مذکور به تصمیم مدیران شبکه بستگی دارد تا پلتفرم «آفیس 365 پروپلاس» را به‌روز رسانی کنند.

موتور جستجوی بینگ

مایکروسافت در سند خود توضیح داد: «با انتشار “نسخه 2020” پلتفرم سازمانی “آفیس 365 پروپلاس”، افزونه‌ای برای “بینگ مایکروسافت” به شکل خودکار نصب می‌شود و “bing” را به جست‌وجوگر اینترنتی پیش فرض برای مرورگر اینترنتی کروم تبدیل می‌کند. این افزونه همزمان با نصب نسخه جدید پلتفرم “آفیس 365 پروپلاس” نصب می‌شود و هنگام به‌روز رسانی پلتفرم مذکور در اختیار کاربران سازمانی مایکروسافت قرار می‌گیرد.»

منبع: computerworld