بیل گیتس دوباره ثروتمند‌ترین شد

بیل گیتس دوباره ثروتمند‌ترین شد

همکاران سیستم- بیل گیتس، موسس و مدیر عامل سابق مایکروسافت دوباره توانسته است عنوان ثروتمند‌ترین فرد جهان را به خود اختصاص دهد.
به گزارش وب‌‏سایت theinquirer به نقل از فوربس، بیل گیتس توانسته ثروت نقد خود را به ۷۶ میلیارد دلار افزایش دهد و با این کار دوباره عنوان ثروتمند‌ترین فرد جهان را به خود اختصاص دهد. پیش از این عنوان ثروتمند‌ترین فرد جهان به کارلوس اسلیم، غول صنعت ارتباطات راه دور در مکزیک اختصاص داشت.
موسسه فوربس ثروت بیل گیتس را ۷۶ میلیارد دلار و ثروت کارلوس اسلیم را ۷۲ میلیارد دلار تخمین زده است. در این میان آمانیکو اورتگا، بنیانگذار اسپانیولی شرکت تولید پوشاک ایندیتکس اس‌ای (Inditex SA) نیز با ۶۴ میلیارد دلار ثروت جایگاه سوم را از آن خود کرده است. برکشایر هات وی، مدیر عامل شرکت وارن بوفت نیز با ۸. ۵۲ میلیارد دلار چهارم است و لری الیسون، مدیر عامل شرکت اوراکل با ۴۸ میلیارد دلار رتبه پنجم را از آن خود کرده است.
بر اساس گزارش فوربس، تعداد میلیاردر‌ها در سراسر جهان ۱۶۴۵ نفر است و این میان فقط ۱۰ درصد زن هستند. پیش از این نیز گزارش شده بود که ۸۵ نفر از ثروتمندانی که نامشان وارد فهرست ثروتمندترین‏‌های آکسفام شده است در مجموع به اندازه ۵. ۳ میلیارد نفر از جمعیت جهان ثروت دارند.