بیل گیتس بازگشتش به مایکروسافت را تکذیب کرد

بیل گیتس بازگشتش به مایکروسافت را تکذیب کرد

همکاران سیستم- بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت در مصاحبه‌ای با یک رسانه استرالیایی بازگشت خود به مایکروسافت را تکذیب کرد و گفت قصد ندارد دوباره به صورت تمام وقت در مایکروسافت مشغول به کار شود.
چندی پیش گمانه زنی‌هایی درباره احتمال بازگشت بیل گیتس به مایکروسافت مطرح شده بود. برخی از منابع از تصمیم خود گیتس در این مورد خبر می‌دادند. اما وی در این مصاحبه صریحاً اعلام کرده فقط به صورت پاره وقت در مایکروسافت حضور خواهد داشت و حضور تمام وقت وی برای همیشه به بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» (Bill & Melinda Gates Foundation) محدود خواهد بود.

بیل گیتس در سال ۱۹۹۴ به اتفاق همسرش یک بنیاد خیریه تاسیس کرد که به بنیاد بیل و ملیندا گیتس مشهور شد. وی پس از آنکه در سال ۲۰۰۸ مایکروسافت را‌‌ رها کرد، تمام تلاش خود را بر مدیریت این بنیاد خیریه متمرکز کرد. اما در عین حال ارتباطش با شرکت مایکروسافت را به طور کامل قطع نکرده است و هنوز ریاست هیئت مدیره این شرکت را برعهده دارد و بیشترین سهام فردی مایکروسافت نیز در اختیار اوست.

نشریه فوربز چندی پیش در یکی از گزارش‌های خود به شایعات مربوط به احتمال بازگشت بیل گیتس به مایکروسافت پرداخته بود. پس از انتشار این خبر بسیاری از تحلیل گران بازگشت احتمالی بیل گیتس به مایکروسافت را به بازگشت استیو جابز به شرکت اپل در سال ۱۹۹۷ تشبیه کرده بودند.

حالا بیل گیتس با تکذیب این خبر به همه شایعات پایان داد. اما در عین حال وی در این مصاحبه تاکید کرده که به همکاری‌اش با مایکروسافت ادامه خواهد داد. با این همه، به نظر می‌رسد این اظهار نظر صریح بیل گیتس به انتقاداتی که هم اکنون از استیو بالمر، مدیرعامل فعلی مایکروسافت می‌شود، پایان ندهد، چرا که بسیاری از سهامداران از افت ارزش سهام مایکروسافت ناراضی هستند و بالمر را در این زمینه مقصر می‌دانند.

 
digitaltrends