بیش از نیمی از ترافیک شبکه‌های موبایلی در اختیار فایل‌های ویدیویی

بيش از نیمی از ترافیک شبکه‌های موبایلی در اختیار فایل‌های ویدیویی

همکاران سیستم- مرکز ByteMobile در گزارش تحلیلی خود درباره فصل نخست سال 2012 میلادی اعلام کرد که در حال حاضر فایل‌های ویدیویی نیمی از حجم ترافیک شبکه موبایلی جهان را به خود اختصاص داده‌اند و میزان رد و بدل شدن آن‌ها در این شبکه نسبت به مدت مشابه سال قبل 40 درصد افزایش یافته است.

فایل‌های ویدیویی در شبکه‌های موبایلی بیش از 69 درصد حجم ترافیک را از آن خود کرده‌اند و در این میان مرکز ByteMobile در بررسی فصلی خود روی شبکه‌های 3G و 4G دریافته است که بیشترین حجم ترافیک موبایلی مربوط به فایل‌های ویدیویی می‌شود.

صاحبان گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی به صورت گسترده به ارسال و دریافت فایل‌های ویدیویی روی آورده‌اند که این جریان همزمان با افزایش طول و کیفیت این فایل‌ها، امکان مشاهده فایل‌های ویدیویی به صورت زنده و ارتباطات تصویری دو طرفه صورت می‌گیرد.

استِیسی اینفنتینو، از مدیران مرکز ByteMobile در این باره گفت: «افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و دستگاه‌های الکترونیکی قابل‌حمل پیشرفته و ترکیب آن‌ها با ابزارهای اینترنتی کارآمد باعث شده است تا ترافیک شبکه‌های موبایلی به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد».

او در ادامه گفت: «این روزها شبکه‌های 2G و 3G کم‌کم جای خود را به شبکه‌ 4G می‌دهند تا از این طریق امکان تماشای فایل‌های ویدیویی باکیفیت، تصاویر چندرسانه‌ای زنده، فیلم‌ها و … افزایش یابد و در مقابل اپراتورهای موبایلی می‌کوشند حجم شبکه‌های خود را افزایش دهند تا به این نیاز رو به رشد پاسخ گویند».

pcworld