«بوستون داینامیکس» با آی‌‌بی‌ام وارد همکاری شد

«بوستون داینامیکس»، آی‌بی‌ام و «نشنال گرید» از آغاز همکاری‌های جدیدی خبر دادند که در آن سگ‌های روبات محبوب شرکت بوستون داینامیکس برای بازرسی‌های منظم خودران در سایت‌های «نشنال گرید» مورد استفاده قرار می‌گیرند.

براساس این همکاری‌ها قرار است روبات «بوستون داینامیکس» که آنها را «اسپات» می‌نامند؛ با استفاده از هوش مصنوعی و نوآورِ‌های ابری ترکیبی مرکز تحقیقاتی «آی‌بی‌ام ریسرچ» یکپارچه شود.

ربات جدید و بهبود یافته سپس توسط شرکت بزرگ و گاز «نشنال گرید» برای انجام بازرسی در سایت‌های ماساچوست و نیویورک به کار گرفته می‌شود.

این پروژه با شرکت «نشنال گرید» به گونه‌ای دنبال می‌شود که سگ‌های هوشمند و روباتیک «اسپات» تحلیل داده‌ها را به شکل لحظه‌ای انجام می‌دهند.

شرکت آی‌بی‌ام بر این باور است که این روبات‌ها می‌توانند ایمنی کارگران را بهبود بخشند، عملیات میدانی را به شکل بهینه دنبال کنند و بهره‌وری تعمیر و نگهداری را در محیط‌هایی مانند تاسیسات تولید، نیروگاه‌ها، انبارها و موارد دیگر بهتر کنند.

بوستون داینامیکس پیش از این به دلیل فروش سگ‌های روباتیک «اسپات» به دستکم چهار اداره پلیس از جمله اداره پلیس مرکزی نیویورک با واکنش‌های منفی مواجه شده بود.

پس از اینکه «الکساندریا اوکاسیو-کورتز»؛ «بیل دبلاسیو» شهردار نیویورک و دیگر مدیران محلی اداره پلیس نیویورک را به دلیل استفاده از سگ روبات برای نظارت در ساختمان‌های مسکونی عمومی مورد انتقاد قرار دادند، قرارداد 94 هزار دلاری اداره پلیس نیویورک با شرکت «بوستون داینامیکس» لغو شد.

منبع: zdnet