بودجه 153 میلیون دلاری سامسونگ برای کشف استعداد

بودجه 153 میلیون دلاری سامسونگ برای کشف استعداد

همکاران سیستم- شرکت سامسونگ قصد دارد 153 میلیون دلار از سرمایه خود را صرف جذب و تربیت استعدادهای مهندسی نرم افزار کند.

به گزارش وب سایت zdnet، شرکت سامسونگ تصمیم گرفته است در عرض پنج سال آینده 170 میلیارد وُن (معادل 153 میلیون دلار آمریکا) را صرف جذب کسانی کند که در رشته مهندسی نرم افزار استعداد دارند. این شرکت کره‌ای قصد دارد به کمک این بودجه استعدادهای مورد نیاز خود در سراسر جهان را کشف کند.

خبرگزاری یونهاپ در کره جنوبی ضمن انتشار این خبر اعلام کرده است سامسونگ قصد دارد در یک دوره زمانی منتهی به سال 2017 سالانه دو هزار مهندس نرم افزار را استخدام کند. استخدام این تعداد مهندس نرم افزار تقریباً 30 درصد بیشتر از استخدام‌هایی است که سامسونگ در چند سال گذشته داشته است.

یکی از مقامات این شرکت که نخواسته نامش فاش شود، گفته است سامسونگ قصد دارد با اختصاص این بودجه صنعت نرم افزار در مناطق محلی را تقویت کند.

بر اساس این گزارش، شرکت سامسونگ اوایل امسال نیز با اتخاذ سیاست جدیدی تصمیم گرفت دارندگان مدارک تحصیلی liberal arts (مدرک تحصیلی علوم مقدماتی در رشته‌های تحصیلی مختلف) را استخدام کند و با ارائه آموزش‌های لازم از آنها مهندس نرم افزار بسازد.

این شرکت همچنین اوایل هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد با اختصاص یک بودجه 1.34 میلیارد دلاری به کره جنوبی کمک کند امتیاز انحصاری نسل آینده برخی از نرم افزارها را به نام خود ثبت کند.