به مدد فناوری‌های جدید، گوشی خود را با کفش‌تان شارژ کنید

همکاران سیستم- یک مخترع کنیایی ریزپردازنده‌هایی را اختراع کرده است که با قرار دادن آنها داخل کفش می‌توان از آنها برای تولید الکتریسیته و شارژ گوشی تلفن همراه استفاده کرد.

به گزارش وب سایت digitaltrends، آنتونی موتوئا، متبکر 24 ساله کنیایی توانسته ریزتراشه‌هایی اختراع کند که اگر تحت فشار قرار گیرد، می‌توانند الکتریسته تولید کنند. اگر این ریزتراشه داخل کفش کاربران نصب شود، کاربران با راه رفتن خواهند توانست گوشی تلفن همراه خود را به کمک الکتریسته تولید شده از آن شارژ کنند. کاربر در واقع با برداشتن هر قدم می تواند به این ریزتراشه فشار وارد کند و این فشار نیز باعث تولید الکتریسیته می‌شود.

این ریزتراشه‌ها قابلیت ذخیره الکتریسته تولیدی را نیز داراست و کاربر حتی زمانی که از راه رفتن باز می ایستد، می‌تواند به کمک برق ذخیره شدن در آن برای شارژ ابزار همراه خود استفاده کند.

این مخترع کنیایی تصمیم گرفته است این فناوری را به تولید انبوه برساند. وی ابزار امیدواری کرده است که با توسعه این فناوری کاربران خواهند توانست به هنگام راه رفتن همزمان چند وسیله مختلف را شارژ کنند. قرار است این ریزتراشه طوری ساخته شود که قابل جابجایی باشد و در صورت تعویض کفش بتوان از آنها استفاده کرد.

براساس این گزارش، قرار است این فناوری به قیمت 54 دلار آمریکا  و با دو سال ضمانت به فروش رود. شورای ملی علم و فناوری کنیا یک بودجه 6024 دلاری را برای تولید انبوه و تجاری‌سازی این اختراع اختصاص داده است.

هنوز زمان دقیق تولید انبوه و عرضه این فناوری به بازارهای مصرفی اعلام نشده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *