به‌روزرسانی Redstone ۵ برای ویندوز ۱۰ منتشر شد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نسخه آزمایشی به‌روزرسانی دیگری را با نام Redstone ۵ برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ عرضه کرد و توضیح داد این بسته تغییرات کاربردی جدید را شامل می‌شود تا کاربران بتوانند آسان‌تر از قبل مرورگر اینترنتی Edge را مورد استفاده قرار دهند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ به‌روزرسانی آزمایشی جدید با نام Build ۱۷۶۲۳ برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ ارایه شده است و مایکروسافت در تاریخ ۱۶ مارس آن را در اختیار کاربران گروه Skip Ahead قرار داد. این نخستین به‌روزرسانی آزمایشی محسوب می‌شود که در اپلیکیشن Windows Mail یک لینک مرتبط با آن ارایه شده است تا کاربران بتوانند با کلیک روی لینک مربوطه مرورگر Edge مایکروسافت را باز کنند و مرورگر پیش‌فرض دستگاه خود را به کار نگیرند.


اگرچه مایکروسافت همچنان به ارایه پیش‌فرض Edge به عنوان بخشی از سیستم عامل ویندوز ۱۰ تاکید دارد، ولی این شرکت هیچ گونه اقدام تند برای حذف مرورگر کروم گوگل را به عنوان مرورگر پیش‌فرض رایانه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ انجام نداده است.
از آنجایی که بیشتر کاربران ویندوز ۱۰ از مرورگر اینترنتی کروم گوگل استفاده می‌کنند، مایکروسافت همچنان به دنبال روش‌های مختلف می‌گردد تا کاربران خود را ترغیب کند از مرورگر اینترنتی Edge استفاده کنند. کمپین‌های مایکروسافت در حوزه امنیت، افزایش عمر باتری دستگاه و یکپارچه‌سازی با اپلیکیشن‌هیا مایکروسافت تلاش فراوان کرده‌اند تا کاربران را ترغیب کنند سراغ مرورگر Edge بروند.