به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ بعد از عرضه نهایی با نام Redstone

به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ بعد از عرضه نهایی با نام Redstone

همکاران سیستم- گفته می‌شود نام جدید Redstone در شرکت مایکروسافت به گوش می‌خورد. اما Redstone چیست؟ آیا نسخه جدیدی از ویندوز است؟ به گزارش وبسایت WinBeta بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز Neowin و تاییدیه «ماری جو فولی» در مرکزRedstone، ZDnet نام کدگذاری شده برای به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ است که قرار است در سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه شود.
عبارت Redstone نامی است که از Minecraft، شرکتی که مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ میلادی خریداری کرد گرفته شده است. Redstone عنصری است که می‌تواند به عنوان یک پایه و اساس برای ساخت اشیا مورد استفاده قرار گیرد.
برای آنهایی که نمی‌دانند، ویندوز ۱۰ از قبل با نام Threshold شناخته می‌شد و قرار است تابستان امسال به صورت رسمی وارد بازار جهانی شود.به گفته ZDNet، ویندوز ۱۰ پاییز امسال به‌روزرسانی اندکی را شامل می‌شود و همچنان Threshold برای آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این اتفاق جدا از به‌‌روزرسانی‌های ماهانه و رفع حفره‌های امنیتی از سمت مایکروسافت صورت می‌گیرد و پس از عرضه عمومی نسخه نهایی ویندوز ۱۰ انجام می‌شود. اما در واقع Redstone کجا وارد بازی خواهد شد؟
فولی در این خصوص ادعا کرد: « Redstone به عنوان بخشی از به‌روزرسانی‌های معمول و ماهانه، به صورت خودکار در اختیار کاربران ویندوز ۱۰ قرار می‌گیرد. Redstone یک به‌روزرسانی بزرگتر محسوب می‌شود و قابلیت‌ها و پشتیبانی‌های جدید را برای کلاس جدید دستگاه‌هایی که هم‌اکنون تحت پوشش ویندوز ۱۰ قرار نمی‌گیرند، شامل می‌شود».
فولی همچنین از منابع آگاه شنیده است Redstone سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ یا ویندوز ۱۲ نخواهد بود. در عوض، این محصول در ادامه برند ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود. به طور کلی، Redstone قابلیت‌هایی را شامل می‌شود که ویندوز ۱۰ هنگام عرضه نهایی در خود جا نداده است.