بنیاد لینوکس یک میلیون دوره آموزشی متن‌باز برگزار می‌کند

همکاران سیستم- اگر شما به  دنبال شغل جدید در حوزه فناوری اطلاعات می‌گردید لازم است در زمینه لینوکس و دیگر نرم‌افزارهای متن باز تخصص داشته باشید. در حالی که هیچ چیز جای تجربه را نمی‌گیرد، دوره‌های آموزشی بهترین اتفاق در این زمینه محسوب می‌شود تا مهارت بیشتری در این حوزه به دست آورید.

به گزارش وب‌سایت zdnet؛ «بنیاد لینوکس» به تازگی اعلام کرد که تصمیم دارد برای کارمندان IT در سازمان‌ها یک میلیون دوره آموزشی در حوزه سیستم عامل لینوکس و نرم‌افزار متن‌باز برگزار کند.

«بنیاد لینوکس» این امکان را دارد تا دانشجویان زیادی را در این طرح تحت پوشش قرار دهد، زیرا این مرکز همکاری‌هایی را با شرکت edX آغاز کرده است. شرکت edX یک مرکز غیرانتفاعی توسعه پلتفرم آنلاین آموزشی محسوب می‌شود که به صورت مشترک توسط دانشگاه هاروارد و دانشگاه MIT ارایه شده است. دوره‌های آنلاین متن‌باز محبوب این مرکز (MOOC) این امکان را برای علاقمندان فراهم می‌کنند تا بتوانند در هر نقطه از جهان که قرار دارند، بسته به برنامه‌ زمانی خود در این دوره‌ها شرکت کنند.

این یک اتفاق خوب است. زیرا درخواست برای یادگیری لینوکس و نرم‌افزارهای متن‌باز در بین متخصصان بسیار زیاد است. بر اساس «گزارش مشاغل متن باز» که به صورت مشترک توسط «بنیاد لینوکس» و مرکز Dice منتشر شده است، میزان درخواست بازار جهانی برای کارمندان جدید با مهارت نرم‌افزارهای متن باز هرگز تا این اندازه بالا نبوده است و در این میان 60 درصد سازمان‌ها به دنبال استخدام کارمندان تمام وقت با این مهارت بوده‌اند.