بنیاد لینوکس دوره آموزش رایگان برگزار می‏‌کند

بنیاد لینوکس دوره آموزش رایگان برگزار می‏‌کند

همکاران سیستم- بنیاد لینوکس یک دوره آموزش رایگان برای آموزش کار با این سیستم عامل منبع باز برگزار کرده است.
به گزارش وب‌‏سایت eweek، دوره آموزشی لینوکس که زمانی شرکت در آن ۲۵۰۰ دلار هزینه بر می‏‌داشت، حالا رایگان شده است. بنیاد لینوکس یک دوره آموزشی آنلاین برگزار کرده است که شرکت در آن رایگان است. لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است که دسترسی به آن رایگان است، اما دسترسی به منابع آموزشی آن تاکنون رایگان نبوده است.
بنیاد لینوکس که می‏‌کوشد تعداد بیشتری از افراد مهارت‏‌های کار با این سیستم عامل را بیاموزند، تلاش‌‏های آموزشی خود را افزایش داده و یک دوره رایگان در این زمینه برگزار کرده است. این بنیاد به کمک پلت‏فرم edX یک دوره آنلاین گسترده و رایگان (MOOC) برگزار کرده است.  این پلت‏فرم که توسط دانشگاه هاروراد و انستیتوی فناوری ماساچوست طراحی شده است برای برگزاری دوره‌‏های آموزشی آنلاین مورد استفاده قرار می‏‌گیرد.
بنیاد لینوکس اخیراً گزارشی در زمینه مشاغل مرتبط با این سیستم عامل منتشر کرده است و در آن بر این نکته تاکید کرده است که تقاضا برای مهارت‌‏های کار با این سیستم عامل افزایش یافته است. بر اساس این گزارش، ۷۷ درصد از مدیران کارگزینی، جذب افراد دارای مهارت‏‌های مرتبط با لینوکس را به عنوان یکی از مهمترین اولویت‏‌های خود در سال جاری میلادی عنوان کرده بودند. این رقم در سال ۲۰۱۳ حدود ۷۰  درصد بود.
مدیران بنیاد لینوکس گفته‏‌اند تا آنجا که ممکن است قصد دارند مهارت‏‌های مرتبط با لینوکس را در سراسر جهان گسترش دهند.