بزرگ‌ترین سرقت ارزهای رمزگذاری شده به ارزش 600 میلیون دلار

اینطور که تازه‌ترین خبرها نشان می‌دهد ظاهرا یک هکر موفق شده با استفاده از آسیب‌پذیری‌های موجود بیش از 600 میلیون دلار از یک پایگاه مالی بلاکچین سرقت کند تا بر این اساس یکی از بزرگ‌ترین سرقت‌های ارزی رمزگذاری شده تا به امروز رقم بخورد.

شرکت Poly Network که پلتفرم مالی غیرمتمرکز DeFi را مدیریت می‌کند و در سیستم بلاکچین از آن استفاده می‌شود روز گذشته اعلام کرد یک مهاجم سایبری توانست 600 میلیون دلار ارز رمزگذاری شده را از این مرکز سرقت کند. با این اتفاق گروه توسعه‌دهنده Poly Network از هکرها درخواست کرد دارایی‌های سرقت شده را باز گردانند.

این گروه با انتشار بیانیه‌ای خطاب به هکرها گفت: «مقدار پولی که هک کرده‌اید بزرگ‌ترین سرقت تاریخ در ارزهای رمزگذاری شده است. اجرای قانون در هر کشوری این را به عنوان یک جنایت بزرگ اقتصادی تلقی می‌کند و شما تحت تعقیب قرار خواهید گرفت. انجام معاملات بیشتر برای شما عاقلانه نیست. پول‌های سرقت شده از طریق ده‌ها هزار نفر از اعضای جامعه رمزنگاری و مردم عادی جمع آوری شده است. شما برای پیدا کردن یک راهکار مشترک می‌توانید با ما مذاکره کنید».

شرکت Poly Network به صورت گسترده در زمینه بلاکچین فعالیت می‌کند و ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین، اتریوم، نئو، آنتولوژی، الروند، زیلیکا، بینانس اسمارت چِین، سوئیچئو و هوئبی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

منبع: zdnet