ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان به دنبال تدوین استانداردهای اینترنت اشیا

بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان به دنبال تدوین استانداردهای اینترنت اشیا

همکاران سیستم- مایکروسافت مدیریت گروهی از شرکت‌های بزرگ فناوری را در دست گرفته است تا به کمک آنها بتواند استانداردهای مرتبط با اینترنت اشیا (IoT) را تدوین کند.به گزارش وبسایت Zdnet، بنیاد (OCF) به دنبال آن است تا استانداردهای مربوط به قابلیت‌های همکاری برای میلیاردها دستگاه متصل به اینترنت را که قرار است طی چند سال آینده وارد بازار جهانی شوند، تعریف کند. اعضای این بنیاد شامل مایکروسافت، سیسکو، الکترولوکس، جنرال الکتریک، اینتل، کوالکام، سامسونگ، ARRIS و CableLabs هستند.
«تِری مایرسون» مدیر گروه ویندوز و دستگاه‌های الکترونیکی مایکروسافت گفت: «ما کمک کردیم تا بنیاد OCF شکل بگیرد،‌ زیرا عمیقا به چشم‌انداز و توانایی‌های آن برای ارایه یک استاندارد آزاد ایمان داریم».
او در ادامه توضیح داد: «در کنار فرصت‌ها و ظرفیت‌های اینترنت اشیا برای اتصال دستگاه‌های الکترونیکی در خانه یا محل کار، رقابت میان استانداردهای آزاد و پروتکل‌های بسته شرکت‌ها باعث شده است میزان ارایه نوآوری و سازگاری با آنها در این عرصه کاهش یابد».
به طور کلی واضح است که بنیاد OCF نخستین تلاش شرکت‌های بزرگ فناوری برای ساماندهی گروه استانداردهای اینترنت اشیا محسوب نمی‌شود. کنسرسیوم اتصال آزاد (OIC) که در سال ۲۰۱۴ میلادی شکل گرفت، تلاشی بود که توسط شرکت‌های سامسونگ، اینتل و Broadcom انجام شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *