بزرگترین شبکه اجتماعی سازمانی جهان هک شد

بزرگترین شبکه اجتماعی سازمانی جهان هک شد

همکاران سیستم- سیستم Lynda.com که در اصل واحد آموزش آنلاین شبکه اجتماعی لینکدین محسوب می‌شود، به دنبال شناسایی یک حمله هکری و دسترسی به پایگاه داده حاوی اطلاعات شخصی کاربران مجبور شد رمزهای عبور خود را تغییر دهد.
به گزارش وبسایت pcworld، رمزهای عبور تغییر یافته مربوط به ۵۵ هزار کاربر می‌شد و لینکدین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این تغییر را به اطلاع تمامی آنها رسانده است.
این شبکه اجتماعی تخصصی همچنین به ۹.۵ میلیون مشترک سرویس Lynda.com که داده‌های آموزشی در اختیار داشتند و با این وجود از رمز عبور برای محافظت از داده‌های خود استفاده نمی کردند هشدار داد که در معرض خطر قرار گرفته‌اند.
در بیانیه لینکدین گفته شد: «ما هیچ مدرکی در دست نداریم که نشان دهد بخشی از این اطلاعات به صورت عمومی منتشر شده است و البته گام‌های بیشتر برمی‌داریم تا بتوانیم حساب‌های کاربردی در سرویس Lynda.com را ایمن‌تر کنیم».
مرکز توسعه خدمات Lynda.com در پیامی به مشترکان خود اعلام کرد که دسترسی به اطلاعات مرکز داده آن می‌تواند داده‌های یادگیری مربوط به کاربران Lynda.com از جمله اطلاعات ارتباطی آنها را هم شامل شود. این مرکز به کاربران خود هشدار داد هرچه سریع‌تر اقدامات امنیتی را انجام دهند.